دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۸

استاندار اردبیل گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فضای استان برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آماده شده است. به گزارش خبرگزاری…

استاندار اردبیل گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فضای استان برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آماده شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مجید خدابخش‌ امروز در همایش هیدروتراپی‌، طب سنتی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش توریسم درمانی شهرستان نیر با بیان اینکه فضای استان برای سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی مهیا شده است، اضافه کرد: بار روی کار آمادن دولت تدبیر امید این بستر فراهم شده و با سرمایه‌گذاری 29 میلیون یورویی در بخش دارو خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: اردبیل از جمله استان‌های دارای پتانسیل در زمینه‌های مختلف گردشگری و صنعتی است و باید در این بخش‌ها سرمایه‌گذاری شود.

خدابخش اضافه کرد‌: امسال برای اولین بار در بخش گردشگری اعتبارات و تسهیلات صندوق توسعه ملی تخصیص یافته و سرمایه گذاران می‌توانند از تسهیلات با درصد پایین استفاده کنند.

‌در ادامه یحیی نقی زاده مدیرکل میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اینکه 50 درصد مسافران ورودی به استان از سمت شهرستان نیر وارد منطقه می‌شوند، خاطرنشان کرد: قفل پتروشیمی اردبیل به دست دولت تدبیر و امید باز خواهد شد.

نقی زاده بیان کرد: نیر از لحاظ قابلیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری جزو شهرستان‌های نمونه و اول استان بوده و از 37 منطقه نمونه گردشگری استان هفت منطقه نمونه گردشگری در شهرستان نیر قرار دارد.

در همایش هیدروتراپی‌، طب سنتی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش توریسم درمانی شهرستان نیر بیش از 50 پکیج سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف به ویژه گردشگری‌، آبدرمانی تخصصی‌، هیدروتراپی و آبدرمانی‌، لجن درمانی‌، ارتوپدی و ماهی درمانی توسط اساتید دانشگاه‌ها و پزشکان در کارگاه‌های علمی و تخصصی برای سرمایه‌گذاران ارائه شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.