یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۵

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحسن صادقلوˈ روز یکشنبه در جمع مدیران استان، افزود: یکی از دغدغه های جدی در گلستان، مهار آب های…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحسن صادقلوˈ روز یکشنبه در جمع مدیران استان، افزود: یکی از دغدغه های جدی در گلستان، مهار آب های سطحی است و اگر قرار باشد نسبت به این موضوع حساسیت نداشته باشیم، آینده مطلوبی را در استان نخواهیم داشت.

وی اظهار کرد: سرانه آب در کشور نزدیک به یک هزار و 700 مترمکعب بوده، در حالی که این رقم در استان گلستان حدود یک هزار و 430 مترمکعب است و کمتر از سرانه کشوری می باشد.

صادقلو یادآور شد: اگر همه کارها و برنامه های زیربنایی مانند ساخت سدها و آب بندان ها و مهار آب های سطحی اجرایی شود، تنها می توانیم چهار میلیارد و 300 میلیون مترمکعب آب را تإمین کنیم و باید برای باقی مانده آن کارهای اساسی صورت گرفته و چاره اندیشی شود.

نماینده عالی دولت در گلستان یادآور شد: بخشی از منابع آبی مورد نیاز استان از طریق کانال آبی که قرار بود آب های مازاد غرب مازندران را به گلستان انتقال دهد و بخشی نیز از طریق بازگرداندن پساب ها و بهینه سازی مصرف آب تامین می شود.

صادقلو با بیان اینکه کار انتقال آب از غرب مازندران به گلستان آغاز شده است، گفت: این طرح از سال ها پیش در دست مطالعه قرار گرفته و تاکنون 16 کیلومتر از این کانال ساخته شده است.

وی در خصوص خسارت های سیل در استان و پیگیری ها برای جبران آن نیز اظهار کرد: برای جبران آسیب های سیل اخیر دولت بیش از 513 میلیارد ریال اعتبار در بخش های تسهیلاتی و بلاعوض برای استان گلستان مصوب کرده است، اما هنوز میزان تخصیص آن مشخص نیست.

استاندار گلستان تصریح کرد: پیشنهاد رقم دیگری از حوزه معاونت برنامه ریزی استان به هیات دولت در قالب بالغ بر 800 میلیارد ریال ارائه شده است که احتمال دارد در هفته آینده مصوب شود.

7467

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.