سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۱

به گزارش ایرنا، ˈمحمدرضا مرواریدˈ عصر دوشنبه در نشست کمیسیون ماده 21 اظهار کرد: این منطقه اکنون از یک ظرفیت قانونی برخوردار است…

به گزارش ایرنا، ˈمحمدرضا مرواریدˈ عصر دوشنبه در نشست کمیسیون ماده 21 اظهار کرد: این منطقه اکنون از یک ظرفیت قانونی برخوردار است و دولت در صدد بررسی آن برای ارتقا به منطقه آزاد تجاری است که امیدواریم هرچه سریع تر به سرانجام برسد.

وی ادامه داد: با توجه به موافقت با ایجاد و راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در گستره 800 هکتار، امروز با واگذاری اراضی به این پروژه مهم با حضور اعضا کمیسیون ماده 21 موافقت شد که امیدواریم هرچه سریع تر صنایع تولیدی در آن استقرار و منجر به اشتغال و تولید و رونق اقتصادی منطقه شود.

مدیر ارشد استان در ادامه از واگذاری اراضی به 11 طرح مهم اقتصادی در نشست کمیسیون ماده 21 خبر داد.

مروارید مهم ترین این طرح ها را شامل منطقه ویژه اقتصادی مهران با 800 هکتار، شرکت آلونیا دهلران با 50 هکتار و دو مورد نفت مرکزی هر کدام به گستره یک هکتار عنوان کرد.

معاون برنامه ریزی استاندار ایلام نیز در این نشست ضمن تاکید بر حفاظت از اراضی کشاورزی گفت: باید با شناسایی توان زیست محیطی مناطق مختلف استان، سرمایه گذاری نیز به همان نسبت صورت گیرد تا به سمت توسعه پایدار حرکت کنیم.

ˈحشمت اله عسگریˈ ابراز امیدواری کرد که استقرار و ایجاد طرح های بزرگ در استان به ویژه راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی مهران، نقش مهمی در رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال جوانان و افزایش تولید داشته باشد. ک/2

7177/540

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.