دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۰۲

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز دوشنبه در مراسم تجلیل از جانبازان شاغل در استانداری کردستان در سنندج افزود: تا کنون سرمایه…

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز دوشنبه در مراسم تجلیل از جانبازان شاغل در استانداری کردستان در سنندج افزود: تا کنون سرمایه ها و هزینه های زیادی برای پایداری و ماندگاری نظام اسلامی داده شده است.

وی اظهار کرد: آنچه به دست آورده ایم ارزان نبوده است بنابراین باید برای حفظ آن تلاش کنیم.

وی گفت: تعداد زیادی از بهترین فرزندان این مملکت جان و تعداد زیادی نیز سلامتی خود را فدا کرده اند و امروز نیز کسانی همچون شهدای هسته ای این راه را ادامه می دهند.

به گفته وی اگر امام (ره) و خون شهدا نبودند امروز ما مدیران نیز در این سمت ها حضور نداشتیم.

استاندار کردستان ادامه داد: هر چند مشکلاتی وجود دارد اما نظام اسلامی امروز زیر سایه رهبری، با اقتدار پیش می رود.

زاهدی اظهار کرد: آنچه نظام و دولت به عنوان امتیاز به جانبازان می دهد در واقع امتیازی و حتی منتی نیست بلکه وظیفه ای است که باید انجام دهند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان نیز در این آیین گفت: جانباز در راه خدا و با خدا معامله کرده است و پاداش اصلی اش نزد خدا محفوظ است.

محمد سلیمانی افزود: برگزای این جلسه توسط استانداری که تکریم جانبازان محسوب می شود، پیام مهمی برای دیگر مدیران استان دارد.

وی با اشاره به ماده 51 که طبق آن باید 25 درصد حقوق کارکنان دولت به عنوان فوق العاده ایثارگری به آنها پرداخت کنند، اظهار کرد: سال گذشته پیگیری کردیم که وزارت کشور گفت اعتباری برای این ماده ندارد.

وی در رابطه با بیمه تکمیلی و همگانی جانبازان نیز گفت: طبق قانون، 100 درصد پرداخت بیمه ها به عهده دستگاه اجرایی است که جانباز در آن شاغل است.

وی افزود: پرداخت حق بیمه ها امسال به بنیاد شهید و جانبازان محول شد که بر آن اساس هزینه های مربوط از دستگاه های اجرایی کم شود اما چون توسط دستگاه ها عملی نشد، در نهایت تصمیم بر این گرفته شد که خود دستگاه ها همچون گذشته اقدام به پرداخت بیمه ها کنند.ک/2

570/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.