دوشنبه، ۱۰ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۵

‌استاندار ایلام گفت: کارهای لازم و زیرساخت‌های مربوط به راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی مهران که از عوامل پویایی و پیشرفت استان به شمار…

‌استاندار ایلام گفت: کارهای لازم و زیرساخت‌های مربوط به راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی مهران که از عوامل پویایی و پیشرفت استان به شمار می‌رود با شتاب قابل توجه و چشمگیر در حال انجام است.

محمدرضا مروارید در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: در طول یک سال گذشته با پیگیری و دعوت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و دولتی برای ورود به استان توافق‌های فراوانی انجام ‌و برخی از آنها اجرایی شده که اکنون در حال تهیه زمین به هدف اجرای طرح و تولید هستند.

وی بیان کرد: از جمله کارها و سرمایه گذاری‌هایی که در روزهای آینده فعالیت خود را در استان آغاز می‌کنند، می‌توان به کارخانه سیمان مهران و طرح تولید کاشی و سرامیک در بخش صالح آباد این شهرستان اشاره کرد.

استاندار ایلام ادامه داد: اکنون تجهیزات و دستگاه‌های راه سازی برای آماده‌سازی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در منطقه ویژه اقتصادی مهران فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و با تهیه امکانات، مشکلی از لحاظ تامین آب و برق این منطقه وجود ندارد.

مروارید در خصوص منطقه آزاد تجاری مهران که در هیات دولت تدبیر و امید مصوب شده‌ است، ادامه داد: با دستور ویژه رییس‌ جمهوری برای طرح موضوع در نشست هیات دولت و تصویب آن در هیات دولت، این طرح اکنون در شورای عالی مناطق آزاد کشور در حال بررسی و تهیه گزارش پایانی برای تقدیم به مجلس شورای اسلامی است.

مروارید ابراز امیدواری کرد که در یک یا دو هفته آینده موضوع گزارش منطقه آزاد اقتصادی مهران در شورای عالی مناطق آزاد کشور تکمیل و تا پایان مهرماه امسال در مجلس شورای اسلامی برای تصویب نهایی و اجرایی شدن مطرح شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *