دوشنبه، ۲۷ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۲

استاندار ایلام گفت: زلزله به 10 هزار واحد مسکونی و زیر ساخت‌های آبدانان خسارت وارد کرده است و با کمک‌های دولت در راستای…

استاندار ایلام گفت: زلزله به 10 هزار واحد مسکونی و زیر ساخت‌های آبدانان خسارت وارد کرده است و با کمک‌های دولت در راستای بازسازی خرابی‌های ناشی از این زلزله اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

«محمدرضا مروارید» در گفت‌وگو‌ با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام ،اظهار کرد: ادامه داشتن پس لرزه باعث ایجاد نگرانی در بین مردم شده به گونه‌ای که مردم در بیرون از منازل حضور دارند و همین امر نیاز به چادر و اسکان موقت را افزایش می‌دهد.

استاندار ایلام گفت: اطلاع‌رسانی به مردم در روز گذشته سبب شد که باوجود شدت زلزله که کمی بیش از 6 ریشتر بود خوشبختانه هیچ‌گونه تلفات انسانی رخ ندهد که جای خوشحالی دارد.

وی با بیان اینکه زلزله تلفات انسانی نداشته و تعداد مجروحان نزدیک به 20 نفر است، ادامه داد: خسارات وارد آمده به منازل از 10 تا 100 درصد است و در بر اساس برآوردهای انجام شده، حدوداً 10 هزار واحد مسکونی دچار آسیب شده‌اند و میزان خسارات در روستاهای نزدیک به مور‌موری بیش از سایر مناطق است.

استاندار ایلام تأکید کرد: به زیرساخت‌های آبدانان شامل راه‌های مواصلاتی، آ‌ب و برق نیز خسارات شدیدی وارد شده که انتظار می‌رود مسئولان در راستای جبران خسارات وارده و کمک به مقاوم‌سازی منازل و بازسازی زیرساخت‌ها به ویژه در روستاها کمک‌های لازم را به عمل آورند.

مروارید با اشاره به پیگیری‌های به عمل آمده از سوی دفتر رئیس‌جمهور، خاطرنشان کرد: معاون اول رئیس‌جمهور نیز در تماس‌های مکرر مسائل مربوط به میزان حادثه و فرایند امدادرسانی را پیگیری کرده است.

وی با ابراز رضایت از فرایند امداد‌رسانی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مسئول به خوبی حادثه را مدیریت کرده و خوشبختانه هلال احمر، اداره راه، شرکت برق، دانشگاه علوم پزشکی، آب روستایی، نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌های اجرایی در راستای کمک به زلزله‌زدگان و برقراری نظم و آرامش در منطقه تلاش می‌کنند، همچنین کمک‌هایی نیز از دیگر استان‌ها دریافت شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.