چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۰

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، به نقل از پایگاه خبری استانداری، «محمدرضا مروارید» در دیدار عضو هیات بانک سپه اظهار کرد: قوانین و…

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، به نقل از پایگاه خبری استانداری، «محمدرضا مروارید» در دیدار عضو هیات بانک سپه اظهار کرد: قوانین و بروکراسی اداری بانک ها مشکلات عدیده ای را برای مردم ایجاد کرده و بسیاری از صاحبان صنایع و مشاغل تولیدی این استان برای بازپرداخت تسهیلات در تنگنا قرار گرفته اند.

وی افزود: بسیاری از طرح های اقتصادی ، صنعتی و کشاورزی که در استان تعریف و تسهیلات به آنها اعطا شده است، بدون کارشناسی دقیق و توجیه اقتصادی بوده و اکنون با مشکل عدم بازپرداخت اقساط مواجه اند.

مدیر ارشد استان یادآور شد: بنده در شرایط کنونی به هیچیک از متقاضیان توصیه نمی کنم برای دریافت تسهیلات به بانک ها مراجعه کنند چون بسیاری از افرادیکه وارد حوزه صنعت و اجرای طرح های مختلف شده اند اکنون با بدهی های سنگین بانکی مواجه شده اند.

مروارید ادامه داد: بانک ها در کشور می بایست مسیر توسعه و پیشرفت را هموار کنند در حالیکه اکنون یکی از موانع توسعه و سرمایه گذاری در استان ایلام همین بانک ها هستند.

وی بحث منابع و مصارف بانک ها را در استان هایی همچون ایلام غیر منطقی خواند و تاکید کرد: این گونه قوانین در استان های محرومی مانند ایلام که در جنگ تحمیلی نیز درگیر دفاع از کشور بودند نباید مانع توسعه و آبادانی شود.

نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: باید با یک دید آینده نگر برنامه ریزی دقیق و جامعی برای اجرای طرح های اقتصادی در حوزه های مختلف صنعت ، خدمات و کشاورزی اتخاذ شده تا شاهد ارتقا وضعیت رفاهی مردم بوده و اشتغال زایی نیز در استان گسترش یابد.

در پایان این دیدار با قدردانی از خدمات «عزیزی» ، «اسداللهی» به عنوان مدیرعامل جدید بانک سپه استان ایلام معرفی شد. ک/1

7173/540

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.