یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۰۳:۴۲

‌استاندار ایلام در دیدار با مدیر عامل موسسه جهادنصر گفت: با همکاری جهاد نصر‌ طرح توسعه 50 هزار هکتار از اراضی شهرستان دهلران…

‌استاندار ایلام در دیدار با مدیر عامل موسسه جهادنصر گفت: با همکاری جهاد نصر‌ طرح توسعه 50 هزار هکتار از اراضی شهرستان دهلران در حال اجراست و هر چه سریع‌تر برای واگذاری آماده خواهد شد‌.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، به نقل از روابط عمومی استانداری، مهندس «محمدرضا مروارید» در دیدار با مهندس «یدالله شمایلی» و هیئت همراه اظهار کرد: در 20 هزار هکتار از اراضی دهاران کانال کشی و زیرساخت‌های لازم انجام گرفته است و با تخصیص آب از حوضه آبریز کرخه مراحل واگذاری آن آغاز خواهد شد.

وی خاطر‌نشان کرد‌: در مابقی اراضی با برنامه‌ریزی لازم و انجام مطالعات مرتبط اقدامات لازم برای مزایده و پیمان جهت آماده‌سازی و کانال‌کشی انجام خواهد شد و به زودی این اراضی نیز برای واگذاری آماده خواهند شد.

استاندار ایلام با بیان اینکه در ملاقات با وزیر نیرو که در هفته آتی انجام خواهد شد، مسئله تخصیص آب 20 هزار هکتار از این اراضی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تأیید می‌توان از این اراضی استفاده و آنها را برای واگذاری آماده کرد، از اعلام آمادگی سرمایه گذاران داخلی و خارجی در صورت آماده شدن 50 هزار هکتار اراضی کشاورزی شهرستان دهلران خبر داد.

مروارید تاکید کرد: حتی در حوزه صنایع پایین دستی‌، صنایع تبدیلی‌، بسته بندی و فرآوری می‌توان با حضور سرمایه‌گذاران اقدامات خوبی در جهت رونق اقتصادی‌، اشتغال‌زایی و افزایش تولید صورت داد.

‌مروارید افزود: قسمت اعظم این اراضی با اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار و کم فشار در صورت تخصیص آب آماده بهره برداری خواهند بود‌.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *