پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۶

استاندار کرمان گفت: به دنبال تدوین سند آب استان کرمان هستیم و باید با وفاق استانی در این زمینه کار کنیم و سندی…

استاندار کرمان گفت: به دنبال تدوین سند آب استان کرمان هستیم و باید با وفاق استانی در این زمینه کار کنیم و سندی داشته باشیم که رفسنجان حق‌آبه خود از سند را بداند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، “علیرضا رزم حسینی” صبح امروز در اولین همایش بحران آب در استان کرمان با اشاره به بحران کم آبی در استان اظهار کرد: باید برای بقا و ماندن در استان زرخیز کرمان مبارزه کنیم.

وی افزود: دولت پیگیر انتقال آب به استان کرمان است، اما باید خودمان در استان چاره ای اندیشیده و در راستای حل مشکل کم آبی صرفه جویی در بخش کشاورزی را عملیاتی کنیم.

رزم حسینی تصریح کرد: کشاورزان استان از آب مجانی، آن هم به صورت نادرست استفاده می‌کنند.

وی بیان کرد: هدف طرح «پلیس آب» صرفه جویی در بخش کشاورزی استان کرمان طی پنج سال است که باید همه مسئولان با مدیریت جهادی در این راستا کار کنند.

استاندار کرمان گفت: این تفکر را نداریم که استاندار بماند، اما در راستای مصالح کشور کار نکند. باید ارکان حکومت برای حل بحران آب استان تلاش کنند.

وی افزود: به دنبال تدوین سند آب استان کرمان هستیم و باید با وفاق استانی در این زمینه کار کنیم و سندی داشته باشیم که رفسنجان حق‌آبه خود از سند را بداند.

رزم حسینی تصریح کرد: باید استراتژی را تغییر داده و براساس قانون کار کنیم و تمام کشاورزان باید بدانند که صرفه جویی امروز به نفع فرزندان آنهاست.

وی تاکید کرد: نمی‌توانیم در استان کرمان بدون آب باشیم و می‌خواهیم طرح سنجیده‌ای با همکاری همه استان اجرا کنیم و انتظار داریم قوه قضاییه و نیروی انتظامی و همه مسئولان پای کار بیایند.

استاندار کرمان گفت: در غیر این صورت مهاجرت از استان را در آینده خواهیم داشت و مسائل فرهنگی بی‌شماری گریبانگر ما می‌شود و نمی‌توانیم نسبت به سرنوشت آینده بی تفاوت باشیم.

وی افزود: بخشی از مشکلات کشور به خاطر انجام ندادن مسئولیت‌هاست و حاضر نیستیم مسئولیت بپذیریم.

رزم حسینی با اشاره به اینکه قانون گفته چاه غیرمجاز پلمب شود، اما عمل نکرده‌ایم، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم در استان کرمان منتظر تصمیم رییس جمهور و وزیر بمانیم، اما در چارچوب اختیارات در استان کرمان کار می‌کنیم و می‌خواهیم با کمک همه مردم، طرح را در پنج سال اجرا کنیم که با یک هشتم هزینه انتقال آب، می‌توانیم رقم قابل ملاحظه‌ای در آب‌های زیرزمینی استان را نگه داریم.

وی بیان کرد: نگاه سیاسی به بحران آب هیچ جایی ندارد.

استاندار کرمان با تشکر از وزیر نیرو بابت پیگیری دلسوزانه برای انتقال آب به استان کرمان گفت: طرح انتقال آب شرب به استان و صرفه جویی در استان را همزمان با هم پیش خواهیم برد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *