سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۲

استاندار خراسان‌جنوبی از معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری درخواست کرد موضوع راه‌آهن استان در بودجه سال 94 به عنوان یک ردیف…

استاندار خراسان‌جنوبی از معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری درخواست کرد موضوع راه‌آهن استان در بودجه سال 94 به عنوان یک ردیف اعتباری شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان‌جنوبی، وجه‌الله خدمتگزار عصر امروز چهار شهریور جاری در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با حضور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، تصریح کرد: سفر معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری به خراسان جنوبی قطعاً ‌آثار و برکات بسیار خوبی برای استان در بخش‌های مختلف را در بر خواهد داشت.

وی افزود: امید است در آینده‌ای نزدیک شاهد نتایج خوب این سفر در بخش‌های مختلف باشیم و این سفر منشاء تحولی اساسی در استان باشد.

استاندار خراسان جنوبی به مشکلات استان در بخش‌های مختلف اشاره و اظهار کرد: کمبود آب شرب خصوصاً در روستاها از جمله مشکلاتی است که در استان وجود دارد به گونه‌ای که در حال حاضر بالغ بر 400 روستا در استان به وسیله تانکر آبرسانی می‌شوند.

خدمتگزار موضوع راه‌آهن را از دیگر موارد مهم دانست و اظهار کرد: موضوع اتصال استان به خط راه‌آهن به عنوان مطالبه عمومی مردم استان در دستور کار جدی قرار گرفته و مقرر شده است عملیات اجرایی راه‌آهن استان آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: امید است با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود در بودجه سال 94 استان موضوع راه‌آهن به عنوان یک ردیف اعتباری گنجانده شود.

استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: موضوع تامین اعتبار طرح مطالعاتی اتصال استان به راه‌آهن نیز با مسئولان ذی‌ربط در تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفته و طی دستور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری مبلغ دو میلیارد تومان اعتبار به منظور اجرای طرح مطالعاتی راه‌آهن استان به شرکت مادر تحصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بابت احداث راه‌آهن نهبندان – بیرجند – قاین و گناباد اختصاص یافته است.

خدمتگزار تخصیص صددرصدی اعتبارات عمرانی و جاری استان را از دیگر درخواست‌های مهم استان دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه خراسان جنوبی در برخی از زیرساخت‌ها با مشکلاتی مواجه است می‌توان با در نظر گرفتن برخی تسهیلات زمینه‌های حضور سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف را در استان فراهم کرد.

وی بازار افغانستان را فرصت بسیار خوبی برای توسعه صادرات کالا دانست و تاکید کرد: وجود گذر رسمی ماهیرود در کنار سه بازارچه مرزی یزدان، دوکوهانه و میل 73 پتانسیل‌های بسیار خوبی برای استفاده بخش خصوصی و توسعه سرمایه‌گذاری در استان مرزی خراسان جنوبی است تا از بازار افغانستان بهتر و بیشتر استفاده شود.

استاندار خراسان جنوبی دوبانده‌سازی محورهای ارتباطی را مورد تاکید قرار داد و یادآورشد:60 کیلومتر از محور ارتباطی ماهیرود به ولایت فراه افغانستان آسفالت شده و مابقی آن باقی مانده است که امیدواریم این محور نیز هرچه زودتر آسفالت شود تا شاهد رونق اقتصادی در مرزهای استان باشیم.

خدمتگزار با بیان اینکه در حال حاضر 42 درصد از پست‌های سازمانی در ادارات و سازمان‌های دولتی استان بلاتصدی است، تصریح کرد: در گذشته برخی افراد با مجوزهای دولتی استخدام شده‌اند اما امکان بکارگیری و شروع بکار آنان در ادارات فراهم نشده که امیدواریم این مشکل نیز با دستور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری مرتفع شود.

وی موضوع بهداشت و درمان استان را از دیگر مطالبات استان دانست و اظهار کرد: امید است با تزریق اعتباراتی که از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری صورت می‌گیرد بتوانیم در آینده‌ای نزدیک شاهد افتتاح بیمارستان 200 تختخوابی امام رضا(ع) بیرجند باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.