پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۹

به گزارش ایرنا، علیرضا رشیدیان در این مراسم از بخش های مختلف آسایشگاه مزبور از جمله بخش های آب درمانی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، کاردرمانی،…

به گزارش ایرنا، علیرضا رشیدیان در این مراسم از بخش های مختلف آسایشگاه مزبور از جمله بخش های آب درمانی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، مددکاری و بیماران هیدروسفالی دیدن کرد.

در این دیدار که احسان ارکانی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان رضوی و تهمینه شکیب مدیرکل بهزیستی استان نیز حضور داشتند، مدیرعامل آسایشگاه معلولین شهید فیاض بخش مشهد گفت: این مجموعه بزرگترین مرکز توانبخشی کشور است که به بیش از 500 معلول جسمی – حرکتی از نوباوه تا زنان و مردان سالمند توسط 400 نفر خدمات ارائه می کند.

یوسف کامیار افزود: کلینیک تخصصی دندانپزشکی این آسایشگاه هم اکنون از کم نظیرترین کلینیکهای دندانپزشکی در کشور است که می تواند با انجام بیهوشی، خدمات درمانی دهان و دندان را به صورت تخصصی به معلولان جسمی – حرکتی و روانی عرضه کند.

وی گفت: استخر و مرکز مدرن آب درمانی این آسایشگاه که در سال 1388 ساخته شده است از ویژگیهای منحصر به فرد این مجموعه است که ضمن کاهش برخی از معلولیتها از ابتلای معلولان به برخی معلولیتهای دیگر نیز جلوگیری می کند.

او افزود: در این مجموعه، مهد کودک مجهز برای کودکان پیش دبستانی و خوابگاه ویژه پسران دانش آموز با 200 متر مربع زیربنا ساخته و تجهیز شده است.

کامیار گفت: بنیاد نیکوکاری حضرت محمد (ص) که در زمینه امداد رسانی فعالیت می کند دارای دفتری در این آسایشگاه است که داوطلبان کمک به توانخواهان را ساماندهی و کمک می کند.

وی اظهار کرد: دفتر مزبور تاکنون حدود 900 یاور را برای همکاری با این آسایشگاه به عضویت گرفته و هم اکنون نیز بیش از 120 یاور فعال در این مجموعه فعالیت می کنند.

آسایشگاه معلولین شهید فیاض بخش (عبدالله هنری) مشهد از سال 1350 به همت مرحوم عبدالله هنری در مشهد آغاز به کار کرده است./2

1922 /664

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *