سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۱

به گزارش ایرنا، علیرضا رشیدیان روز دوشنبه در جلسه شواری اداری گناباد افزود: حدود دو هزار و 500 پروژه نیمه تمام در خراسان…

به گزارش ایرنا، علیرضا رشیدیان روز دوشنبه در جلسه شواری اداری گناباد افزود: حدود دو هزار و 500 پروژه نیمه تمام در خراسان رضوی وجود دارد و امسال 2500 میلیارد ریال بین پرو‍ژه های با پیشرفت فیزیکی 80 درصد، توزیع می شود.

وی اظهار کرد: اگر پروژه ای کمتر از این مقدار پیشرفت داشته و توجیه دارد با واگذار نمودن آن به بخش خصوصی تکمیل خواهد شد زیرا هدف دولت یازدهم تکمیل پروژه های نیمه تمام با پرداخت تسهیلات به بخش خصوصی است.

وی گفت : خراسان رضوی، استانی توانمند، قدرتمند و ثروتمندی می باشد اما دچار عقب ماندگی است و یکی از عوامل عقب ماندگی مربوط به مباحث مدیریتی می شود و لذا باید از تمام ظرفیت های مدیریتی و اقتصادی موجود در استان استفاده کنیم.

استاندار خراسان رضوی افزود: اگر به نکات رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال توجه کنیم، نسخه ای بی بدیل برای وضعیت ما ایشان نوشته اند و صرف تعریف از مطالب هیچ چیزی را حل نمی کند و بایستی همانطور که در شعار امسال آمده تمامی اقشار جامعه با عزم ملی برای رفع مشکلات همت و تلاش نمایند.

رشیدیان افزود: کشاورزی با آبیاری تحت فشار و روش ها نوین و کشت گلخانه ای که سبب مصرف کمتر آب و افزایش محصولات می گردد، را باید توسعه دهیم.

وی با اشاره به بازدید خود از فرودگاه گناباد،گفت: این پروژه پیشرفت خوبی داشته است و با اتمام روکش سوم آسفالت باند پرواز، باید شش هزار و 500 متر مربع ساختمان جهت ترمینال ، خدمات فرودگاهی و غیره ساخته شود که برای این بخش حداقل به 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بودجه های استان کفاف این پروژه را نمی دهد باید از اعتبارات ملی تامین شود.

وی ادامه داد: شرکت فرودگاههای کشور نیز قول داده که برای تجهیزات فرودگاه گناباد مبلغ 200 میلیارد ریال اختصاص دهد که این امر می تواند تا حدود زیادی مشکلات را حل نماید.

وی گفت: امسال در 28 شهرستان استان خراسان رضوی 28 روستا به عنوان روستای نمونه معرفی خواهند شد.

وی اظهارکرد: در توسعه این روستاها بحث زیرساختی مطرح نیست بلکه با بودجه های دولتی باید خود را به روستای توسعه یافته و عدم مهاجر فرست تبدیل نمایند و برای هر روستا مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال اختصاص می یابد.

وی بیان کرد: شهر گناباد شهری آباد، توانمند از نظر علمی و حوزوی و ظرفیت های انسانی است، کار برای مردم با صفای گناباد خستگی ندارد، دولت یازدهم خدمت به همه مناطق کشور را دنبال می کند.

وی در مورد حمایت از بخش خصوصی نیز گفت: دولت به این مهم دست یافته است که اگر بنا باشد با اتکا به ظرفیت های و بودجه های دولتی در صدد گسترش و توسعه باشد، مسیر طولانی می گردد بنابر این درصدد اجرایی نمودن سیاست های اصل44 قانون اساسی و اقتصاد مقاومتی بر آمده است.

امام جمعه گناباد نیز در این جلسه گفت: تقویت و حمایت از واحد های تولیدی صنعتی ، معدنی و کشاورزی باعث رونق اشتغال و جلوگیری از مهاجرت به حاشیه شهر های بزرگ می شود.

حجت الاسلام حسن صادقی افزود: بخش های زیربنایی این شهرستان از جمله محورهای ارتباطی گناباد – خواف – دوغارون ، گناباد – فردوس ، گناباد – بجستان و تکمیل باند دوم گناباد – مهنه، نیاز به اعتبار و شتاب بیشتری دارد.

وی اظهار کرد: برای رونق تولید و حمایت از اشتغال باید کارخانه های مانند چینی تقدیس ، فرودگاه در دست ساخت ، کارخانه سیمان سفید و فولاد کاویان و کاشی هستی گناباد مورد حمایت قرار گیرند.

وی گفت: در بخش کشاورزی قدم های خوبی در سالهای گذشته برداشته شده و با توجه به اینکه بیش از 12 سال است که منطقه با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند قنوات آنها نیاز به مرمت و لایروبی دارد.

امام جمعه گناباد همچنین ارسال طرح منطقه ویژه اقتصادی گناباد به مجلس شورای اسلامی که دولت یازدهم آن را پس گرفته را خواستا شد.

نمایند مردم شهرستان های گناباد و بجستان در مجلس شواری اسلامی نیز در این جلسه گفت: در شرق کشور را ه آهن مناسب وجود ندارد و امکانات حمل و نقل ریلی گسترش نیافته لذا از مسوولین اجرایی درخواست می شود که پیگیر آغاز عملیات اجرایی راه آهن مشهد- چابهار از سمت خراسان رضوی نیز باشند.

حجت الاسلام محمد رجایی افزود: بیکاری و مهاجرت از شهرهای کوچک و روستاها به حاشیه شهر یکی از عمده مشکلات مناطق کمتر توسعه یافته می باشد لذا برای ایجاد درآمد و ماندگاری مردم باید چاره اندیشی صورت گیرد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه درآمد شهرداری های شهرها کفاف هزینه های شهرها را نمی دهد برای توسعه و عمران شهرها باید این نهادها را بیش از گذشته کمک و یاری کرد.

514/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.