جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۰۴

به گزارش ایرنا به نقل ازاداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی در روز پنجشنبه، ˈسید علی اکبر پرویزیˈ در کارگاه آموزشی اعضای…

به گزارش ایرنا به نقل ازاداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی در روز پنجشنبه، ˈسید علی اکبر پرویزیˈ در کارگاه آموزشی اعضای کمسیون ماده 100 شهرداری های این استان، گفت: متخلفان حوزه ساخت و ساز باید به میزان تخلفی که مرتکب شده اند، جریمه شوند.

وی افزود: فرمانداران و بخشداران نیز باید با نظارت مستمر، مانع از ورود سلیقه و حب و بغض شخصی سایر اعضای کمیسیون در خصوص کم و زیاد کردن یا قسط بندی بلند مدت و کوتاه مدت جرائم شود.

وی گفت: متاسفانه تصمیم خلاف قانونی از سوی اعضای برخی کمیسیون ماده 100 شهرداری های استان در گذشته اتخاذ شده است و ضرورت دارد فرمانداران و بخشداران به عنوان نمایندگان وزارت کشور در این کمیسیون ها ضمن تسلط کامل بر قوانین و مقررات، تلاش کنند تا علاوه بر اتخاذ تصمیم قانونی در این حوزه، شهرداری را مکلف به رعایت قوانین و مقررات کنند.

پرویزی افزود: تصمیم گیری در هیات بدوی صدور رای باید به استناد دلایل محکم قانونی باشد تا امکان نقض آن در هیات تجدیدنظر وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اقدام شهرداری در صدور جرائم سنگین از سوی کمسیون ماده 100 در حوزه ساخت و سازهای ادارات و نهادهای دولتی، افزود: نمایندگان وزارت کشور در کمیسیون مربوطه باید پرونده های این حوزه را به دقت مطالعه و ادارات و نهادها نیز قبل از انجام هرگونه ساخت و سازی علاوه بر اخذ پروانه، اعتبار موردنظر برای صدور پروانه را در ردیف مربوطه لحاظ کنند.

استاندار خراسان شمالی با تاکید بر ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در شهرهای استان، گفت: مصوبه های کمیسیون ماده پنج باید به اطلاع مردم رسانده شود.

پرویزی افزود: کمیته انطباق قوانین در فرمانداری و بخشداری باید مصوبه های شورای اسلامی را به دقت بررسی و از اجرای مصوبه هایی که خلاف قانون و ضابطه است جلوگیری و در خصوص مصوبه های دارای ابهام نیز با شهرداری مکاتبه داشته باشد.

ˈمحمدحسین علی نیاˈ معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان شمالی نیز هدف از برگزاری ای کارگاه آموزشی را اهمیت وحساسیت های موجود در کمیسیون ماده 100 شهرداری برشمرد و گفت: نمایندگان وزارت کشور باید ضمن آشنایی با روح قوانین و داشتن اطلاعات کافی در خصوص کمیسیون ماده 100، مسائل و مشکلاتی که در این حوزه مطرح است را شناسایی تا تصمیم گیری در این بخش ازمسیر اصلی خود خارج نشود.

در خراسان شمالی 22 نقطه شهری وجود دارد.ک/1

623

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.