پنجشنبه، ۲۷ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۳

استاندار کرمان گفت: در آینده بسیار نزدیک رییس جمهور به استان کرمان سفر می‌کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، علیرضا…

استاندار کرمان گفت: در آینده بسیار نزدیک رییس جمهور به استان کرمان سفر می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان تصریح کرد: ستادی برای اختصاص اعتبار ویژه پروژه‌های نیمه تمام تشکیل شده است. دستگاه‌ها ظرف دو هفته آینده موارد را به این ستاد ارائه کنند.

وی افزود: طرح آمایش استان باید توسط شرکت‌های با تجربه و کاردان و حتی در صورت لزوم با استفاده از نیروهای خارج از کشور تدوین شود.

رزم حسینی بیان کرد: باید همه مسائل استان در طرح آمایش مورد نظر قرار گیرد. باید با تهیه طرح آمایش، نقشه راه اساسی در اختیار استان قرار داده شود و هر کس در آینده بداند که توسعه استان در چه حوزه‌ای چگونه پیش خواهد رفت. کسانی که در تهیه برنامه ششم توسعه دخیل هستند، باید کار کارشناسی کرده و اعداد و ارقام راست آزمایی شود و بتوانیم کار با پایه درست انجام دهیم. باید این کار از قبلا پیش بینی می‌شد تا لااقل آب، این ثروت بین نسلی و ملی به وضعیت امروز دچار نشود.

وی بیان کرد: دستگاه های اجرایی با سرمایه گذاران همکاری کنند و طبق مقررات تا جایی که امکان دارد مسیر را تسهیل کنند تا موافقت نامه‌های امضا شده در استان عملیاتی شود.

رزم حسینی با اشاره به اینکه متاسفانه در بودجه ریزی، تمرکزگرایی دولت زیادتر شده است، افزود: نمی‌توانیم دخل و تصرفی در حدود 75 درصد بودجه اختصاص یافته به استان داشته باشیم. 25 درصد بودجه باقیمانده بسیار ناچیز است. فعلا سیستم بودجه ریزی، مرکزی و دستوری است.

وی تصریح کرد: باید تجربه‌ای را در استان کسب و بودجه مستقل استانی بر پایه درآمد و هزینه استان بنویسیم. باید ببینیم چقدر می‌توانیم درآمد را افزایش و هزینه را کاهش دهیم تا اگر روزی قرار شد بودجه استانی را خودمان بنویسیم، بتوانیم تعیین تکلیف کرده و در این بخش پیشنهاد بدهیم که برای خودمان کار کنیم.

استاندار کرمان گفت: دستگاه‌های اجرایی باید مسوولان رده بالا و وزرا را به استان دعوت کنند تا این دوستان شرایط استان را از نزدیک ببینند و بتوانیم از وجودشان استفاده کنیم.

وی بیان کرد: باید کارگروه توسعه دولت الکترونیک حتما تشکیل شود، زیرا نسبت به دیگر استان‌ها عقب هستیم و شاخص‌های ما در این بخش پایین است.

رزم حسینی تصریح کرد: باید فکر اساسی در بخش کشاورزی شود و کشت بهینه محصولات کشاورزی و با حداقل مصرف آب را عملیاتی کرده و به مصوبات 17 گانه طرح پلیس آب استان توجه شود.

رزم حسینی تاکید کرد: نقش شرکت‌های استانی و معدنی در توسعه هر منطقه اساسی است و درست نیست استخراج معادن را بدون ضابطه انجام دهیم و مواد خام را بفروشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.