شنبه، ۲۵ مرداد ۹۳ - ۱۱:۳۷

استاندار سیستان و بلوچستان از دریای عمان به عنوان بستر مناسب توسعه استان نام برد و گفت: اگر از قابلیت‌های این دریا استفاده…

استاندار سیستان و بلوچستان از دریای عمان به عنوان بستر مناسب توسعه استان نام برد و گفت: اگر از قابلیت‌های این دریا استفاده بهینه شود می‌توان توسعه استان را رقم زد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌وبلوچستان، علی اوسط هاشمی اظهار کرد: نیاید قابلیت‌های اشتغالزایی استان را در بخش دریا و شیلات نادیده گرفت و به همان مقدار که در بخش‌های دیگر برای اشتغالزایی سرمایه‌گذاری می‌شود در زمینه دریا و صید و صیادی نیز باید سرمایه‌گذاری کرد.

استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: فرایند توسعه اسکله‌های بنادر چابهار و کنارک با حمایت دولت و کمک بخش خصوصی در حال انجام است.

وی گفت: صنایع دریایی توان جذب بالای نقدینگی در بخش تولید و نیز اشتغالزایی بسیار بالا را دارند ضمن آنکه عمده مناطق محروم در مناطق ساحلی قرار دارد که توسعه آنها با توجه به صنایع و فعالیت‏‌های بندری و دریایی قابل انجام است.

هاشمی در ادامه خواستار حمایت از صنایع دریایی جهت اشتغالزایی پایدار در استان شد.

وی افزود: صنعت لنج‌سازی را می‌توان یکی از مهمترین صنایع دریایی استان عنوان کرد که درصورت رفع مشکلات پیش روی این بخش می‌توان حجم عظیمی از جوانان جویای کار را به امر اشتغال ترغیب کرد.

استاندار خاطرنشان کرد: این صنعت به عنوان یکی از محورهای اشتغال‌زایی و توسعه صنعتی بنادر تجاری به عنوان گلوگاه‌‏های ورود و خروج کالا به کشور مطرح است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.