سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۱

به گزارش ایرنا سید محمد احمدی، دوشنبه درحاشیه جلسه کارگروه اشتغال استان درجمع خبرنگاران، یکی از وظایف دولت را ایجاد زیرساخت های لازم…

به گزارش ایرنا سید محمد احمدی، دوشنبه درحاشیه جلسه کارگروه اشتغال استان درجمع خبرنگاران، یکی از وظایف دولت را ایجاد زیرساخت های لازم برای ایجاد اشتغال در کشور دانست و افزود: در ملاقات های مردمی و سفرهای شهرستانی، عمده درخواست جویندگان کار حضور در مشاغل کارمندی است که چنین فرهنگی باید تغییر کند.

او اضافه کرد: فارس با توجه به برخورداری از منابع غنی معدنی این فرصت را ایجاد کرده که افراد با تشکیل تعاونی و تجمیع سرمایه ها، در بهره برداری از این معادن مشارکت کنند.

وی ادامه داد: صندوق توسعه ملی نیز به میزان 30 هزار میلیارد ریال در حوزه صنعت تسهیلات پرداخت می کند و در کنار آن در دریافت منابع ارزی هم برای متقاضیان محدودیتی وجود ندارد و لازم است مدیران برای استفاده از منابع این صندوق سرعت عمل بیشتری داشته باشند.

او اظهار کرد: یکی از مواردی که در جلسه کارگروه اشتغال استان مورد بررسی قرار گرفت بحث توزیع اعتبارات مشاغل خانگی بود چرا که توزیع مناسب و نظارت دقیق بر نحوه هزینه این اعتبارات می تواند موجب کاهش بیکاری در استان شود.

احمدی، با اشاره به ارتقاء جایگاه فارس در زمینه کسب و کار و کسب رتبه هفتم در کشور ادامه داد: این رتبه بندی بر اساس ارزیابی فعالان اقتصادی استان ها صورت گرفته و دستگاه های اجرایی موظفند فعالیت های خود را برای بهبود این وضعیت به طور جدی ارزیابی کنند.

استاندار فارس گفت: توزیع مناسب اعتبارات مشاغل خانگی و نظارت دقیق بر نحوه هزینه این اعتبارات می تواند به کاهش بیکاری کمک کند.ک/2

678 /679

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.