یکشنبه، ۱۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۶

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈجاسم جادریˈ روزشنبه درنخستین نشست اتحادیه بین المللی تجار وبازرگانان جهان اسلام در جزیره کیش با اشاره به زیرساختهای…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈجاسم جادریˈ روزشنبه درنخستین نشست اتحادیه بین المللی تجار وبازرگانان جهان اسلام در جزیره کیش با اشاره به زیرساختهای سرمایه گذاری و صنایع موجود در استان، اظهار داشت: همجواری استان با منطقه اقتصادی پارس جنوبی و نزدیکی پالایشگاه های استان به مناطق اقتصادی موجود و خط لوله گاز، استان هرمزگان را مستعدترین نقطه جهت احداث مجتمع های پتروشیمی و صنایع پایین دستی کرده است.

وی افزود: استان هرمزگان با دارا بون هشت فرودگاه که چهار فرودگاه آن بین المللی هستند و یک هزار کیلومتر سواحل خلیج فارس و دریای عمان ، اتوبان تهران – بندرعباس با تردد روزانه 10هزار کامیون تریلر ، راه آهن بندرشهیدرجایی و بیش از 20 گمرک تجاری و صیادی و خطوط کشتیرانی ارتباط استان را با داخل و خارج برقرار ساخته است.

جادری با اشاره به وجود پایشگاه های نفت در بندرعباس تصریح کرد: هم اکنون 25 هزار کارگر در منطقه ویژه، صنایع آلومینیوم، فولاد و پالایشگاه شاغل هستند که بنزین مصرفی چهار استان جنوبی کشور با استاندارد جهانی در این پالایشگاه تولید می شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در جهت اجرای سیاستهای ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد امنیت، با حذف قوانین دست و پا گیر و تسهیل قوانین، استان هرمزگان و ایران اسلامی امروز امن ترین مکان برای سرمایه گذاری می باشد و امروز ایران اسلامی از با ثبات ترین کشورهای دنیا است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص سابقه تجارت در هرمزگان، بیان داشت: تجار هرمزگان از دیرباز و صدها سال پیش کالاهای ایرانی را به کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای مسلمان حوزه اقیانوس هند حمل می کرده اند و متاع ساخته شده آنان را به ایران انتقال می داده اند.

وی در پایان سخنرانی خود گفت: آروزی توفیق امت مسلمان و تحکیم پیوند برادری و دوستی و حفظ وحدت جهان اسلام و اتحاد کشورهای اسلامی را دارم.

نخستین نشست اتحادیه بین المللی تجار و بازرگانان جهان اسلام شنبه در مرکز همایش های بین المللی کیش آغاز شده و تا یکشنبه ادامه دارد.

ˈ آیت الله محسن اراکی ˈدبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و ˈاکبرترکانˈمشاور رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از دیگر سخنرانان این همایش بوده اند.

معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشورمان درعرصه بین المللی و فراهم شدن زمینه جذب سرمایه گذاران خارجی و تحقق عینی تقریب مذاهب اسلامی از مهم ترین اهداف این نشست دو روزه است.ک/3

7198/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.