چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۳

استاندار قزوین با تاکید بر اینکه رفع مشکلات اراده‌ی کافی مدیران را می‌طلبد، گفت: در هرجا که به نتیجه خوب دست نیافته‌ایم یقین…

استاندار قزوین با تاکید بر اینکه رفع مشکلات اراده‌ی کافی مدیران را می‌طلبد، گفت: در هرجا که به نتیجه خوب دست نیافته‌ایم یقین بدانید مدیران اراده لازم برای رفع آن مشکل را نداشته‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه قزوین، مرتضی روزبه، در جلسه شورای آموزشی، پژوهشی، فناوری و اتاق فکر اداره کل محیط‌ زیست استان قزوین، با اشاره به اینکه محیط زیست و حفظ آن برای نسل‌های آینده یک امر مهم است، اظهار کرد: جلسات و اتاق‌های فکر برای حفظ محیط‌زیست به صورت مستمر باید برگزار شود.

وی با بیان اینکه برای حضور در جلسات شورای محیط‌ زیست اهتمام ویژه‌ای دارد، افزود: وجود دبیرخانه فعال برای این شورا نیاز است تا ضمن صرف حداقل زمان، مسیری مشخص طی و مشکلات حوزه محیط‌ زیست رفع شود.

استاندار قزوین با اعتقاد به اینکه هنر مدیران در رفع مشکلات و ارائه راهکارهای لازم برای رفع آنهاست نه در انتقال و بیان آن، تصریح کرد: اگر در جامعه مشکلی وجود دارد نشان‌دهنده عملکرد نادرست مدیران است.

وی یکی از بدترین آسیب‌های برگزاری جلسات متعدد مسئولان را انتقال مشکلات دانست و ادامه داد: مسئولان و مدیران باید متوجه باشند که بر ارائه راهکارها و حل مشکلات تمرکز داشته باشند و اقدام مفیدی جهت رفع آن انجام دهند.

روزبه با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به قزوین در سال 82 ، اضافه کرد: اگر به سخنان راهگشای مقام معظم رهبری بیشتر توجه می‌شد، بسیاری از مشکلات استان حل شده بود.

وی به مدیران استان توصیه کرد: به جمع‌بندی بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب در سفر به استان قزوین بپردازید و آن را سند کاری خود در نظر بگیرید چراکه اگر این کار را انجام می‌دادید ‌یقینا بسیاری از مسائل موجود تاکنون برطرف شده بود.

استاندار قزوین ادامه داد: در جلسات باید از کلی‌گویی خارج شویم و وارد جزء به جزء مشکلات شویم تا بتوانیم آنها را به شکل مطلوب‌تر حل کنیم.

وی مردم را محور اصلی به نتیجه رسیدن عملکردها دانست و خاطرنشان کرد: در طول زمان اثبات شده در هر حوزه‌ای که مردم وارد میدان شده‌اند، مدیران به نتایج مطلوب رسیده‌اند بنابراین باید با آگاهی‌بخشی به مردم در مورد مشکلات موجود، زمینه ورود آنان برای رفع مشکلات را فراهم کنیم.

روزبه با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در خصوص محیط زیست در بین مردم تاکید کرد: داشتن کمترین آلودگی ممکن در استان قزوین هدف اصلی است که با همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی مرتبط و مشارکت مردم محقق خواهد شد و باید زمینه‌ای برای افزایش مشارکت مردم در این خصوص در استان فراهم کنیم.

روزبه یادآور شد: از ظرفیت‌های فرهنگ و هنر نیز می‌توان برای رفع مشکلات حوزه محیط‌ زیست بهره‌مند شد بنابراین مسئولان امر باید دقت داشته باشند تا از این ظرفیت‌ها غافل نشوند.

وی در این جلسه پیشنهاد داد: از ظرفیت فرهنگ و هنر در مسائل محیط زیست نظیر جریان تولید زباله در استان تا مرحله نهایی و دپو کردن آن با ساخت فیلم مستند استفاده شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.