سه شنبه، ۰۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۴۳

استاندار قم تصریح کرد: باید در مسئولیت‌ها به استعدادهای جوان اعتماد کنیم و به آنها بها بدهیم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،…

استاندار قم تصریح کرد: باید در مسئولیت‌ها به استعدادهای جوان اعتماد کنیم و به آنها بها بدهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت الاسلام محمد صادق صالحی منش پیش از ظهر امروز در همایش روز ملی شوراها که در استانداری قم برگزار شد با گرامیداشت این روز گفت: در حالی شانزدهمین سالروز شوراها برگزار می‌شود که بیش از 117 هزار نفر از منتخبین مردم در امر شوراها در کشور حضور دارند.

استاندار قم افزود: این تعداد منتخب مردم در 230 شهر و 35 هزار روستای کشور در شوراها، دولت را یاری و یاوری می‌کنند و ما نیز خود را مدیون الطاف شوراها می دانیم.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه شورا و ضرورت مشورت در دین اسلام تصریح کرد: اولین کسی که بنیاد شورا را بنا نهاد پیامبر اسلام(ص) بود به طوری که در آستانه جنگ احد وقتی به ایشان خبر دادند مشرکان قصد تعرض به مدینه را دارند پیامبر اصحاب را گردآوری و با آنها مشورت کردند و با آنکه رسول خدا می‌دانست خروج از شهر، شکست به دنبال دارد با نظر جمع مخالفت نکرد و این امر نشان گر اهمیت جایگاه شوراست.

حجت الاسلام صالحی منش در خصوص اهمیت شوراها در رفع مشکلات و پیگیری مطالبات اظهارداشت: شوراها موجب کشف استعداد نیروهای کارآیی است که می‌توانند در مدیریت تاثیر بسزایی داشته باشند به ویژه باید بهای خاصی به استعدادهای جوان داد.

وی همچنین در مورد نگرانی رئیس شورای اسلامی شهر قم مبنی بر اصلاح قوانین و در نتیجه محدود شدن اختیارات شوراها خاطرنشان کرد: شوراها آن قدر باید تلاش موفقیت آمیز از خود نشان دهند که همه دستگاه‌ها و گروه‌های اجرایی احساس کنند که واقعاً به شورا در حل مشکلات نیاز دارند.

استاندار قم عنوان کرد: وقتی که تعامل میان دستگاه‌های اجرایی و مدیریتی و شوراها به وجود بیاید و یا احساس کنیم شورای قم از اقدامات اجرایی استان حمایت می‌کنند به دنبال افزایش و توسعه اختیارات شورا خواهیم رفت.

وی فعالیت شوراها را زمینه ساز رشد و پیشرفت پروژه‌ها دانست و گفت: شوراها یکی از بهترین نهادهایی است که در قانون اساسی پیش‌بینی شده و نقش موثری در امر اجرای کار کشور و سازندگی بر عهده دارد و واقعاً من تلاش این دوستان که به معنای واقعی فداکار و شایسته و منتخب مردم می‌باشند در سرعت بخشی به پروژه‌ها و مطالبات را شاهد هستم.

حجت الاسلام صالحی منش در بخش دیگری از سخنان خود بها دادن به استعدادهای جوان را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: روز گذشته وزیر امور خارجه‌ای که تنها 27 سال سن دارد در ایران بود و وقتی نگاهی به زندگی ایشان می اندازیم می بینیم در دبیرستان به عنوان شاخه حزب کارگر رشد پیدا کرد و در اولین باری که شورای پایتخت اتریش یه او رای دادند به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب شد.

وی ادامه داد: جوانان استعدادهای بالقوه‌ای هستند و باید دید که چقدر در کشورمان به این عزیزان اهمیت داده ایم و به آنها اعتماد کرده ایم هر چند بخش قابل توجهی از اعضای شوراها در شهر و روستا را جوانان تشکیل می‌دهند که باید با بها دادن به این قشر آنها نیز به مسئولیت دست پیدا کنند.

استاندار قم همچنین کشف استعدادهای جوان در محله و نقاط شهری را یکی از ظرفیت‌های مهم در رشد و شکوفایی دانست و گفت: با عنایت خدای متعال شوراها در کشور از جایگاه مهمی برخوردار هستند و حتی بودجه توسط اعضای مجلس و با اختیار 276 نفر به تصویب می رسد.

وی در ادامه رسیدگی به بافت‌های فرسوده و هسته مرکزی شهر را دارای اهمیت خواند و گفت: قم شهری زائر پذیر است و طبق آمار ورود زائران در ایام نوروز بالغ بر ده میلیون نفر بوده که از این میان 6 و نیم میلیون به حرم مطهر و مسجد جمکران مشرف شده اند.

حجت الاسلام صالحی منش ادامه داد: قم ظرفیت‌های بالایی در زائرپذیری دارد که باید مورد توجه جدی مسئولان قرار بگیرد به خصوص در نوسازی بافت‌های فرسوده تعاملی جدی میان شورا و شهرداری و سایر مسئولان باشد تا شهری زیبا داشته باشیم و در اجرای پروژه ها نیز موفق شویم.

وی در پایان از پیگیری اعضای شورا به خصوص شورای روستایی قدردانی کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.