پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۷

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈمحمد صادق صالحی منشˈ عصر چهارشنبه در همایش بزرگ توجیهی اوقات فراغت و اختتامیه طرح آفاق…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈمحمد صادق صالحی منشˈ عصر چهارشنبه در همایش بزرگ توجیهی اوقات فراغت و اختتامیه طرح آفاق اندیشه دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان قم در سالن اجتماعات مرکز فقهی ائمه اطهار (س)، نقش ائمه جماعات و کانون های فرهنگی و هنری مساجد و نیز والدین را در تربیت و رشد جوانان مهم ارزیابی کرد.

وی گفت: ان شاءالله عزم ملی که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تاکید دارند پشتوانه فعالیت این کانون ها قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: شهر قم به وجود حوزه علمیه و روحانیت مفتخر است که سکاندار ترویج و تبلیغ اسلام و مکتب تشیع و مروج مکتب امام صادق (ع) است.

صالحی منش با بیان اینکه قم شهری فرهیخته، سالم و مصون از هر جهت است، اظهار کرد: باید فرزندان خود را از خطرات، آفات و بلایای دشمنان مصون نگهداشت.

وی با بیان اینکه از فضای مجازی در کشور استفاده لازم را نمی کنیم، خاطرنشان کرد: فضای مجازی فرصت مناسبی است تا از آن برای رشد و ترقی در زمینه های مختلفی همچون علم، هنر و فرهنگ استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: تهاجم فرهنگی دشمن و حضور جدی آنان در فضای مجازی، این صحنه را برای ما تنگ کرده است و اگر بخواهیم جوانان را از این فضای آلوده حفظ کنیم راهی جز ارتباط بیشتر جوانان با مساجد، شرکت در نمازهای جماعت و حضور در کلاس های آموزشی نداریم.

صالحی منش تاکید کرد: حضور جوانان در مساجد، آنها را در مقابل حوادث و بلایا بویژه فضای مجازی می تواند ایمن کند.

وی وظایف کانون های فرهنگی و هنری مساجد را سنگین و مهم دانست و از آنها خواست برای جوانان راهکارهای خود را ارایه کنند تا بتوانیم یک آینده خوب را برای جوانان رقم بزنیم.

وی تاکید کرد: اگر کانون های فرهنگی و هنری مساجد با عزم ملی و مدیریت جهادی فعالیت بکنند ان شاءالله می توانند بزودی استان قم و به دنبال آن بقیه کشور را به مدینه فاضله تبدیل کنند.

همچنین، حجت الاسلام ˈسعید روحانیˈ رییس کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان قم در این همایش برای برنامه ها و فعالیت های این کانون ها توضیحاتی را ارایه داد و گفت: طرح آفاق اندیشه یکی از بهترین دوره های برگزار شده در مساجد استان است.

در این آیین نماهنگی از فعالیت های طرح آفاق اندیشه استان قم پخش و از 15 نفر از برگزیدگان شرکت کننده در این طرح قدردانی شد.

** طرح آفاق اندیشه برای نخستین بار در قم اجرا شد

دبیر طرح توانمندسازی کادر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان قم نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: طرح آفاق اندیشه به منظور توانمندسازی کادر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان قم از آذرماه سال گذشته در دو بخش محتوایی و اجرایی برگزار شد.

ˈعلیرضا استادیان خانیˈ تعداد شرکت کنندگان در این طرح را 450 نفر اعلام و اظهار کرد: این افراد در کلاس های آموزشی همچون مدیریت فرهنگی، مدیریت برنامه ریزی آموزشی و اخلاق در مسجد شرکت کردند که 130 نفر آنها از خواهران بودند.

وی هدف از برگزاری این طرح را اجرای فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه تقویت کانون های فرهنگی و هنری مساجد برشمرد و گفت: این طرح در استان قم برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرا شد و برای اجرا در سایر استان های کشور به ستاد کشوری کانون های فرهنگی و هنری مساجد ارایه شده است.

این همایش با حضور حجت الاسلام ˈعبدالرضا ایزدپناهˈ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، سرهنگ ˈرضا حافظیˈ جانشین سپاه امام علی (ع)، ˈاسماعیل زارعی کوشاˈ فرماندار قم، ائمه جماعات و مسوولان کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در سالن آیت الله فاضل لنکرانی (ره) مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) برگزار شد. ک/3

7406/ 553

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.