یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۳

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری قم، حجت الاسلام والمسلمین ˈمحمدصادق صالحی منشˈ به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی…

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری قم، حجت الاسلام والمسلمین ˈمحمدصادق صالحی منشˈ به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در جمع مدیرکل و کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، افزود: : متاسفانه آمار ناهنجاری ها، بداخلاقی ها، بدحجابی ها و اعتیاد نگرانی بزرگی است که باید کاری کنیم این آمار کاهش یابد.

وی با اشاره به برخی مشکلات فرهنگی استان قم، اصلاح سبک زندگی را نیازمند مجاهدت بیشتر نهادهای فرهنگی و دینی دانست و تاکید کرد: دستگاه های تبلیغاتی و فرهنگی به ویژه سازمان تبلیغات اسلامی باید با اجرای طرح های موثر و کاربردی، جلوی این آسیب ها را بگیرند و خانواده های متدین را نسبت به چنین خطراتی بیمه کنند تا در امان باشند.

وی اعتلاء حجاب و عفاف در استان را از مسائل پیش روی دستگاه های فرهنگی دانست و افزود: سازمان تبلیغات اسلامی اگر طرحی برای حل این معضل دارد، خودش اقدام کند و تمام دستگاه های استان در خدمت این سازمان قرار گیرند و طرح مورد نظر را اجرا کنند تا مساله بدحجابی به حداقل برسد.

صالحی منش ماموریت های سازمان تبلیغات اسلامی را مهم و تاثیرگذار برشمرد و با تحلیلی از شرایط کنونی هجمه های دشمنان، اظهار کرد: هزاران شبکه ماهواره ای و پایگاه ها و سایت های مختلفی که در فضای مجازی ایجاد شده بهترین و مهم ترین بستر برای ارتقای فرهنگ دینی است.

وی تصریح کرد: نباید به فعالیت های اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم نگاه استانی شود، بلکه بخشی از فعالیت های این اداره کارکرد ملی بلکه فراملی دارد.

وی فعالیت های قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: اعتقاد قلبی رهبر معظم انقلاب بر این است که در جمهوری اسلامی ایران کارهای قرآنی در خور شان انجام شود و با وجود اینکه نهادهای مختلفی در زمینه توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی فعالیت می کنند، ولی هنوز به جایگاه رفیع مورد نظر رهبر معظم انقلاب دست پیدا نکردیم.

استاندار قم اظهار امیدواری کرد: اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم با گستردگی فعالیتی که در زمینه قرآنی دارد بتواند در این عرصه قدم های ویژه ای بردارد تا به جایگاه رفیع دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به نامگذاری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ابراز امیدواری کرد: دستگاه های فرهنگی در پایان امسال به جایگاهی که رهبر معظم انقلاب خواستند برسند تا ایشان تمامی خواسته های خودشان را تحقق یافته ببینند.ک/1

/7404/ 380/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.