چهارشنبه، ۰۲ مهر ۹۳ - ۰۶:۱۱

استاندار قم با اشاره به روند کنونی مصرف آب و مهاجرت به این استان، وضعیت آب در قم را نگران‌کننده دانست و گفت:…

استاندار قم با اشاره به روند کنونی مصرف آب و مهاجرت به این استان، وضعیت آب در قم را نگران‌کننده دانست و گفت: 25 درصد آب مصرفی قم بصورت غیرمجاز برداشت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه قم، حجت‌الاسلام محمد‌صادق صالحی‌منش روز چهارشنبه در جلسه شورای حفاظت آب استان قم در تالار امام رضا‌(ع) با تاکید بر ضرورت برخورد جدی با موضوع برداشت غیرمجاز آب در استان، خواستار تبیین مسئله شرعی این موضوع از سوی رسانه‌ها شد.

وی با اشاره به بحران آب در کشور گفت: اگر مصرف آب در استان قم با همین روند ادامه یابد، در دهه‌های آینده با نابودی محیط زیست قم مواجه خواهیم شد.

استاندار قم با بیان اینکه سیاست‌ها در راستای کاهش مصرف آب باید برنامه‌ریزی شده باشد، اثرات سوء اقدامات آنی و بدون تدبیر را مورد اشاره قرار داد و افزود: در تصمیم‌گیری‌های مربوط به این مساله، باید از نظرات کارشناسان زبده آب و محیط زیست بهره گرفته شود.

وی حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت‌های بی‌رویه آب توسط برخی افراد را مورد توجه قرار داد و افزود: مسئولان استان باید با جدیت با این مسئله برخورد کنند.

صالحی‌منش همچنین نقش رسانه‌ها در ایجاد فرهنگ مصرف بهینه آب را مورد توجه قرار داد و افزود: صدا و سیما و رسانه‌ها باید مسئله شرعی برداشت غیرمجاز آب را برای مردم تبیین کنند.

در ابتدای این جلسه ساماندهی پساب فاضلاب در استان قم و نصب کنتور آب در راستای کنترل بهره‌برداری از چاه‌ها‌ مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.