استاندار لرستان بر حمایت همه جانبه از سرمایه گذاری بخش خصوصی در عرصه های اقتصادی استان تاکید کرد

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند عصر شنبه در بازدید از واحد تولیدی الکل و سرکه شهر ویسیان، افزود: در شرایط فعلی دستیابی به رشد و توسعه پایدار و شکوفایی فعالیت های تولیدی، صنعتی و رونق اقتصادی استان، نیازمند مشارکت جدی و فعال بخش خصوصی و سرمایه گذاری موثر در زمینه ایجاد و تامین زیرساخت های مناسب است.

وی با اشاره به سیاست های محوری دولت تدبیر و امید در زمینه توسعه همه جانبه و پایدار اقتصادی کشور، اظهار کرد: این سیاست ها همسو و هم جهت با منویات و رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی به منظور دستیابی به خودکفایی و استقلال اقتصادی در بخش ها و عرصه های مختلف تولیدی و صنعتی است.

استاندار لرستان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه بهره مندی از ظرفیت های داخلی برای توسعه اقتصادی کشور، گفت: یکی از روش های موثر برای دستیابی به این مهم و تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب و سیاست های راهبردی دولت تدبیر و امید، توجه به سیاست های ابلاغی در زمینه اقتصاد مقاومتی است.

بازوند گفت: برای تحقق این مهم، شناسایی و بهره مندی از ظرفیت های موجود اقتصادی و فراهم کردن بستر مناسب برای سرمایه گذاری فعال و هدفمند بخش خصوصی در این حوزه، بسیار مهم و ضروری است.

وی با اشاره به قابلیت های گسترده و موثر استان لرستان در حوزه های اقتصادی، افزود: راهکار اصلی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی موجود در استان، استفاده بهینه و مطلوب از توانمندی های بخش خصوصی است.

به گفته وی، برهمین اساس، مدیریت اجرایی استان لرستان، برنامه مدون و هدفمندی را در راستای فراهم کردن زمینه مشارکت فعال و موثر بخش خصوصی و سرمایه گذاری فعالان اقتصادی داخلی و خارجی در بخش های مختلف اقتصادی استان در دستور کار دارد.

استاندار لرستان گفت: نرخ بالای بیکاری و نبود زیرساخت های مناسب برای شکوفایی اقتصاد، مهمترین مشکل استان لرستان است که این مهم نیز با همراهی و همکاری مردم و جذب سرمایه های بخش خصوصی با هدف تولید ثروت و ایجاد فرصت های شغلی برطرف خواهد شد.

به گفته وی، مهم ترین برنامه مدیریت اجرایی استان لرستان نیز زمینه سازی برای مشارکت فعال بخش خصوصی در عرصه اقتصاد و رونق و شکوفایی بخش صنعت و تولید استان با بهره مندی از ظرفیت ها و توانمندی های ناشناخته موجود در استان است.

استاندار لرستان گفت: دراین زمینه اقدامات بسیار مفید و موثری نیز انجام شده که در نتیجه آن شاهد شناسایی و شکوفایی بخشی از ظرفیت های ناشناخته و خفته استان و مشارکت فعال بخش خصوصی در حوزه های اقتصادی و توسعه پایدار استان است.

استاندار لرستان افزود: درهمین راستا، حمایت جامع و کامل از مشارکت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش های تولیدی، صنعتی و کشاورزی به صورت جدی در دستور کار مدیران اجرایی استان قرار دارد.

1625

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*