یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۳

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند عصر شنبه در بازدید از واحد تولیدی الکل و سرکه شهر ویسیان، افزود: در شرایط فعلی دستیابی به…

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند عصر شنبه در بازدید از واحد تولیدی الکل و سرکه شهر ویسیان، افزود: در شرایط فعلی دستیابی به رشد و توسعه پایدار و شکوفایی فعالیت های تولیدی، صنعتی و رونق اقتصادی استان، نیازمند مشارکت جدی و فعال بخش خصوصی و سرمایه گذاری موثر در زمینه ایجاد و تامین زیرساخت های مناسب است.

وی با اشاره به سیاست های محوری دولت تدبیر و امید در زمینه توسعه همه جانبه و پایدار اقتصادی کشور، اظهار کرد: این سیاست ها همسو و هم جهت با منویات و رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی به منظور دستیابی به خودکفایی و استقلال اقتصادی در بخش ها و عرصه های مختلف تولیدی و صنعتی است.

استاندار لرستان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه بهره مندی از ظرفیت های داخلی برای توسعه اقتصادی کشور، گفت: یکی از روش های موثر برای دستیابی به این مهم و تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب و سیاست های راهبردی دولت تدبیر و امید، توجه به سیاست های ابلاغی در زمینه اقتصاد مقاومتی است.

بازوند گفت: برای تحقق این مهم، شناسایی و بهره مندی از ظرفیت های موجود اقتصادی و فراهم کردن بستر مناسب برای سرمایه گذاری فعال و هدفمند بخش خصوصی در این حوزه، بسیار مهم و ضروری است.

وی با اشاره به قابلیت های گسترده و موثر استان لرستان در حوزه های اقتصادی، افزود: راهکار اصلی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی موجود در استان، استفاده بهینه و مطلوب از توانمندی های بخش خصوصی است.

به گفته وی، برهمین اساس، مدیریت اجرایی استان لرستان، برنامه مدون و هدفمندی را در راستای فراهم کردن زمینه مشارکت فعال و موثر بخش خصوصی و سرمایه گذاری فعالان اقتصادی داخلی و خارجی در بخش های مختلف اقتصادی استان در دستور کار دارد.

استاندار لرستان گفت: نرخ بالای بیکاری و نبود زیرساخت های مناسب برای شکوفایی اقتصاد، مهمترین مشکل استان لرستان است که این مهم نیز با همراهی و همکاری مردم و جذب سرمایه های بخش خصوصی با هدف تولید ثروت و ایجاد فرصت های شغلی برطرف خواهد شد.

به گفته وی، مهم ترین برنامه مدیریت اجرایی استان لرستان نیز زمینه سازی برای مشارکت فعال بخش خصوصی در عرصه اقتصاد و رونق و شکوفایی بخش صنعت و تولید استان با بهره مندی از ظرفیت ها و توانمندی های ناشناخته موجود در استان است.

استاندار لرستان گفت: دراین زمینه اقدامات بسیار مفید و موثری نیز انجام شده که در نتیجه آن شاهد شناسایی و شکوفایی بخشی از ظرفیت های ناشناخته و خفته استان و مشارکت فعال بخش خصوصی در حوزه های اقتصادی و توسعه پایدار استان است.

استاندار لرستان افزود: درهمین راستا، حمایت جامع و کامل از مشارکت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش های تولیدی، صنعتی و کشاورزی به صورت جدی در دستور کار مدیران اجرایی استان قرار دارد.

1625

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.