پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۱:۱۳

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری مازندران ˈ ربیع فلاح جلودار ˈ به فعالیت کمیته مغروقین در ستاد هماهنگی سفر استان اشاره…

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری مازندران ˈ ربیع فلاح جلودار ˈ به فعالیت کمیته مغروقین در ستاد هماهنگی سفر استان اشاره کرد و یاد آور شد: این ستاد ضمن ارایه برخی خدمات رفاهی در قالب طرح های سالم سازی دریا، اقدامات ویژه ای در راستای پیشگیری از غرق شدن هم وطنان و گردشگران، از جمله شناسایی نقاط حادثه خیز، حضور نیروهای نجات غریق، نیروی انتظامی و نصب تابلوهای هشداردهنده را طی سال گذشته در دستور کار قرار داده است.

وی افزود : مدیریت استان برای تداوم و تقویت اقدامات پیشگیرانه و امدادی برای کاهش تلفات در سواحل این استان جدیت دارد.

مقام عالی دولت در استان مازندران به اجرای طرح های نمونه در برخی مناطق ساحلی مازندران اشاره داشت و یاد آور شد: در صدد هستیم تا نمونه این طرح ها را در دیگر مناطق ساحلی استان دا شته باشیم تا پاسخ گوی نیاز های خیل گردشگران دریا باشیم.

استاندار مازندران با اشاره به فعالیت نیروهای غریق نجات در تمامی طرح های سالم سازی دریا، نقاط ممنوعه و استقرار و فعالیت مجدانه نیروی انتظامی و دریابانی در این راستا، خبر داد: آمار غریق در سواحل مازندران، نسبت به سال گذشته 70 تا 80 درصد کاهش داشته است.

فلاح از هم وطنان و گردشگران خواست تا ضمن همکاری با نیروهای انتظامی و امدادی و مدیران و گردانندگان طرح های ساماندهی سواحل، به علائم هشدار دهنده و بنرها و تابلوهای بازدارنده در سواحل توجه نمایند.

استاندار در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که منابع طبیعی متعلق به همه مردم است و آحاد مردم باید در صیانت از آن تلاش نمایند، خاطر نشان ساخت: در خصوص ساماندهی پارک های جنگلی، امسال اقدامات خوبی صورت گرفته است و از مردم عزیز می خواهیم مسوولین را در حفظ و حراست منابع طبیعی یاری رسانند.

فلاح گفت: شورای صیانت از حقوق بیت المال با جدیت در جهت پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و تغییر غیر مجاز کاربری اراضی جنگلی و زراعی فعال است و تخریب و قلع و قمع بناهای احداث شده بدون مجوز را در دستور کار دارد.ک/1

608

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *