جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۲

استاندار استان مرکزی گفت: استان مرکزی با دارا بودن تعداد قابل توجهی واحد صنعتی نباید با بیکاری جوانان روبرو باشد و برای رفع…

استاندار استان مرکزی گفت: استان مرکزی با دارا بودن تعداد قابل توجهی واحد صنعتی نباید با بیکاری جوانان روبرو باشد و برای رفع کامل این مشکل باید به رشد هشت درصدی در اقتصاد برسیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه مرکزی، محمدحسین مقیمی در جلسه شورای اداری اراک، توجه به محیط زیست را یکی از سیاست‌های مورد توجه دولت عنوان کرد و گفت: هر فعالیت اقتصادی باید توجیه محیط زیستی داشته باشد.

وی، تنش‌زدایی در سیاست خارجی را از جمله موارد مورد توجه دولت دانست و افزود: در ارتباط با سیاست داخلی، دولت از سیاست‌های اعتدال حمایت می‌کند و آن را در اداره کشور پیاده می‌سازد.

مقیمی، ایجاد نشاط سیاسی را از رویکردهای دولت، عنوان و اضافه کرد: این دولت از همه‌ی احزاب، گروه‌ها و فعالان سیاسی، فعالیت آگاهانه و براساس قوانین و مقررات اسلامی را انتظار دارد.

وی، آلودگی شهرستان اراک را در حال کنترل، عنوان و تصریح کرد: در سطح 120 هکتار از فضای شهری در جهت کاهش آلودگی هوا درخت‌کاری شده و طبق تصمیمات، مقرر شده است کارخانجات استان یک درصد از درآمد خود را جهت فعالیت‌های محیطزیستی اختصاص دهند.

مقیمی با اشاره به فاصله‌ی کم استان تهران و شهرستان اراک، افزود: با توجه به عدم امکان ایجاد راه‌اندازی خط هوایی برای طی کردن این مسیر کوتاه، باید قطار سریع‌السیر در این مسیر ایجاد شود.

وی درباره مشکل کمبود آب در استان، بیان کرد: با تبدیل سیستم آبیاری غرق‌آبی به آبیاری تحت فشار می‌توان در حل بخشی از این مشکل اقدام کرد.

به گزارش ایسنا، حسین بختیاری، فرماندار اراک نیز گفت: تعداد پروژه‌های شهرستان اراک 109 پروژه است که برای اجرایی شدن این پروژه‌ها 155 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

فرماندار اراک، این شهرستان را مهاجر‌پذیر و دارای مقام اول از لحاظ دارا بودن بیشترین جمعیت کارگری و دانشجویی اعلام کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *