جمعه، ۱۷ مرداد ۹۳ - ۱۱:۰۱

استاندار مرکزی گفت: با ایجاد بنادر خشک بین ساوه – تهران و دلیجان – تهران شرایط لازم برای انبارداری نیازهای تهران فراهم خواهد…

استاندار مرکزی گفت: با ایجاد بنادر خشک بین ساوه – تهران و دلیجان – تهران شرایط لازم برای انبارداری نیازهای تهران فراهم خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، محمدحسین مقیمی در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس دفتر رئیس‌جمهور برگزار شد با اشاره به دستاوردهای دولت در یک سال گذشته، کاهش تووم تا زیر 25 درصد را اقدامی در حد معجزه دانست و گفت: اقدام برای خروج رکود از خروج به مراتب مشکل‌تر از کنترل تورم است.

وی با بیان اینکه استان مرکزی در حوزه صنعت و کشاورزی نیازمند سرمایه در گردش است، افزود: با تزریق سرمایه در گردش می‌توان عملکرد صنایع استان را تا 50 درصد افزایش داد.

مقیمی با اشاره به لزوم رفع موانع در مسیر ایجاد شهرک صنعتی امیرکبیر در مقابل شهر جدید امیرکبیر در راستای تأمین اشتغال جهت ساکنان این شهر جدید افزود: مصوبه دولت در خصوص کاهش آلودگی هوای اراک در حوزه اعتبار با کم‌لطفی مواجه شده و تنها 10درصد اعتبار مورد نیاز محقق شده است، این مهم باید در شورایعالی محیط زیست طرح و رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه پنج کارخانه بزرگ اراک در شرایط ویژه‌ای قرار داشته و 10 هزار نفر پرسنل این واحدها در معرض خطر بیکاری قرار دارند، به موقعیت ویژه اقتصادی دلیجان، ساوه و زرندیه اشاره و اظهار کرد: با ایجاد بنادر خشک بین ساوه – تهران و دلیجان – تهران شرایط لازم برای انبارداری نیازهای تهران فراهم خواهد شد.

استاندار مرکزی بر لزوم تعیین تکلیف شهرک مبل در منطقه اقتصادی زرندیه و احداث راه‌آهن سریع‌السیر قم به اراک در راستای توسعه حمل و نقل تأکید کرد و با اشاره به مشکلات بهداشت و درمان استان افزود: تأمین منابع جهت احداث بیمارستان ولیعصر(عج) اراک نیازمند راهکارهای دیگری غیر از دریافت بودجه دولتی است و وضعیت ساختاری علوم پزشکی اراک و ساوه نیز باید تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه دفاتر صنایع استان مرکزی در تهران مستقر بوده و گردش مالی حاصل از فعالیت این صنایع در تهران صورت می‌گیرد، بر لزوم انتقال این دفاتر به مرکز استان تأکید و اظهار کرد: عمده منابع استان مرکزی در تهران متمرکز است.

مقیمی همچنین با اشاره به مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه سرمایه در گردش، برخورد قضایی با تولیدکنندگانی که در جریان نابسامانی‌های اقتصادی دچار ضررهای هنگفت شده‌اند را نادرست و از موانع توسعه اقتصادی عنوان و اظهار کرد: متأسفانه با کسانی که از اضافه شدن قیمت ارز منتفع شده‌اند بعنوان فعالان اقتصادی موفق و با کارخانه‌دارانی که در این بخش متضرر شده‌اند بعنوان مفسد اقتصادی برخورد می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *