پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۲۸

ˈمحمد حسین مقیمیˈ شامگاه چهارشنبه در نشست با مجمع اندیشه و وحدت اسلامی افزود: این منابع شامل صنعت، حمل و نقل، گرد و…

ˈمحمد حسین مقیمیˈ شامگاه چهارشنبه در نشست با مجمع اندیشه و وحدت اسلامی افزود: این منابع شامل صنعت، حمل و نقل، گرد و غبار های ناشی از تالاب میقان، لوازم خانگی و خاک اطراف اراک است.

وی ادامه داد: گرد و غبار اطراف اراک با مصوبه دولت مبنی بر کاشت یک هزار هکتار فضای سبز باید برطرف شود که امسال 250 هکتار از آن اجرا شده است و گرد غبار ناشی از تالاب میقان با آب گیری این تالاب توسط آب های روان و پساب های شهر اراک برطرف می شود.

استاندار استان مرکزی با بیان اینکه 48 درصد از آلودگی هوای اراک مربوط به خودروها است، خاطر نشان کرد: فرهنگ سازی برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی و رفع معایب احتمالی وسایل خانگی دودزا نیز نقش موثری در پاکیزگی هوا دارد که این مهم باید مورد توجه اقشار مختلف مردم قرار گیرد.

مقیمی افزود: برای کاهش آلودگی هوای ناشی از پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه اقدامات موثری انجام شده و بخشی از آلودگی این صنایع برطرف شده و مابقی آن نیز تا چند سال آینده برطرف خواهد شد.

وی یکی از معضلات شهر اراک را کمبود پارکهای تفریحی در این کلانشهر عنوان کرد و افزود: برای افزایش پارک های تفریحی، از حد فاصل نظم آباد، شهرک رضوی و پشت کوه سفید به این طرح اختصاص یافته است.

استاندار استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: 200میلیارد تومان برای نوسازی بیمارستان ولی عصرنیاز است که سال گذشته 20 میلیارد ریال و امسال نیز 80 میلیارد ریال درردیف بودجه در نظر گفته شده است که با این روند، ساخت بیمارستان ولیعصر 25 سال طول می کشد.

مقیمی افزود: با کمک بودجه های ملی، استانی، دانشگاه علوم پزشکی، شورای شهر، شهرداری و خیرین باید اعتباراتی در نظر گرفته شود تا ساخت این بیمارستان ظرف سه سال به اتمام برسد.ک/2

716/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.