دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۸

استاندار البرز بر لزوم همکاری هرچه بیشتر مسئولین در راستای ساخت و تکمیل زیرساخت‌های استان البرز تاکید کرد و گفت: همکاری دستگاه‌های خدمت‌رسان…

استاندار البرز بر لزوم همکاری هرچه بیشتر مسئولین در راستای ساخت و تکمیل زیرساخت‌های استان البرز تاکید کرد و گفت: همکاری دستگاه‌های خدمت‌رسان و مدیران اجرایی توسعه زیرساخت‌های البرز را تسریع می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شهریار آقایی، امروز(سوم شهریور)، در نشست مشترک شورای اداری استان البرز با شورای اداری شهرستان نظرآباد که با حضور نماینده مردم نظرآباد در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه نظرآباد و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان در سالن شهیدرجایی فرمانداری نظرآباد برگزار شد، طی سخنانی اظهارکرد: شهرستان نظرآباد از ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف برخوردار است که بهره‌گیری از این پتانسیل‌ها نیازمند مدیریت و برنامه‌ریزی آگاهانه مسئولین است.

وی افزود: وجود 30 هزار هکتار اراضی کشاورزی، بزرگترین دامداری خاورمیانه، دو شهرک صنعتی سپهر و نظرآباد، بزرگترین کارخانه سیمان خاورمیانه با ظرفیت تولیدی 22 هزارتن سیمان در سال از مهم‌ترین ظرفیت‌های این شهرستان به شمار می‌رود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر ظرفیت‌های مذکور، شهرستان نظرآباد قطب تولید گلخانه‌ای استان البرز است که با تولید پنج میلیون و 500 هزار تن محصول گلخانه‌ای تاثیر بسزایی در رونق اقتصادی شهرستان نظرآباد و استان البرز دارد.

آقایی در ادامه از مشکلات شهرستان نظرآباد سخن به میان آورد و گفت: علی‌رغم ظرفیت‌های بسیار این شهرستان متاسفانه نظرآباد از برخی مشکلات عمده رنج می‌برد که این مشکلات زندگی مردم و روند خدمت رسانی به مردم را با مشکل روبه رو ساخته است.

فرماندار نظرآباد اضافه کرد: شهرستان نظرآباد با داشتن جمعیتی بالغ بر 150 هزار نفر از سیستم تصفیه فاضلاب مناسبی برخوردار نیست که این معضل علاوه بر مشکلات محیط زیستی، مانع استفاده از پتانسیل‌های تصفیه فاضلاب و استفاده از آن در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی می‌شود.

وی همچنین از کمبود سرانه بهداشت و درمان در این شهرستان سخن به میان آورد و گفت: افزایش جمعیت روزافزون نظرآباد ضرورت افزایش مراکز درمانی و بیمارستانی را در این شهرستان ضروری می‌سازد.

این مقام مسئول گفت: متاسفانه نظرآباد در حال حاضر فقط از یک بیمارستان 64 تخت خوابه و یک درمانگاه برخوردار است که این مراکز جوابگوی نیاز جمعیتی این شهرستان نیست.

آقایی در ادامه به کمبود سرانه ورزشی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: نظرآباد قطب کشتی استان البرز است و با برنامه‌ریزی می‌تواند به قطب کشوری کشتی تبدیل شود ولی متاسفانه تا کنون ورزشگاه و سالن ورزشی مناسبی در این شهرستان ساخته نشده است لذا از مسئولین انتظار داریم که نسبت به ایجاد ورزشگاه مناسب در نظرآباد اقدام کنند.

وی در پایان از افزایش جمعیت واحدهای مسکن مهر سخن به میان آورد و گفت: با افزایش جمعیت و استقرار خانواده‌ها در واحدهای مسکونی مهر لزوم ایجاد زیرساخت‌ها و تامین سرانه‌های خدماتی ضرورتی دو چندان پیدا می کند لذا از دستگاه‌های خدمت‌رسان انتظار داریم که برای تامین نیازهای موجود با یکدیگر همکاری مطلوب‌تری داشته باشند .

در ادامه استاندار البرز ضمن گرامیداشت هفته دولت طی سخنانی، افزود: مسئولین به عنوان خدمتگزاران جامعه باید از شهید رجایی الگو بگیرند و در راستای خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به مردم تلاش کنند البته رسیدن به منزلت شهید رجایی و کسب منزلت‌های اخلاقی وی، کاری بس دشوار است اما با یاری خداوند می‌توان به جایگاه ایشان نزدیک‌تر شد.

سید حمید طهایی در ادامه خدمتگزاری به مردم را خصوصیت بارز شهید رجایی دانست و گفت: برخورد شهید رجایی با مردم بسیار صمیمانه بود و مردم با آرامش خاطر مشکلات خود را با وی در میان می‌گذاشتند.

وی تاکید کرد: مسئولین با الگو گیری از این خصوصیت برجسته، در راستای رفع مشکلات مردم گام بردارند.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود بر لزوم ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های استان از جمله شهرستان نظرآباد تأکید کرد و گفت: برای توسعه استان و شهرستان‌های آن، ایجاد زیرساخت‌های لازم مهم‌ترین ضرورت به شمار می‌رود لذا دستگاه‌های خدمت‌رسان باید برای تحقق این مهم تلاش ویژه‌ای به کار گیرند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.