چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۶:۴۸

به گزارش ایرنا ˈ عبدالحسن مقتداییˈ روز چهارشنبه در کارگروه اشتغال استان خوزستان در محل سالن جلسات استانداری اظهار داشت: انتظار می رود…

به گزارش ایرنا ˈ عبدالحسن مقتداییˈ روز چهارشنبه در کارگروه اشتغال استان خوزستان در محل سالن جلسات استانداری اظهار داشت: انتظار می رود بانکهای عاملی که در بحث اشتغالزایی در استان نقش دارند بیش از پیش فعالیت کنند چرا که تا کنون عملکرد مناسبی در بانک های عامل استان در این زمینه دیده نشده است.

وی گفت: آسیب شناسی بحث اشتغال و ایجاد اشتیاق در بانک ها و مدیران در ایجاد اشتغال می تواند مشکلات اشتغال خوزستان را حل کند.

مقتدایی بیان داشت: خوزستان موقعیت بسیار حساسی نسبت به سایر استانها دارد و شرایط اقتصادی و صنعتی در خوزستان به مراتب نسبت به سایر استان های کشور حساس تر است.

عالی ترین مقام دولت در استان خوزستان بیان داشت: وضعیت پرداختی ها، حج سپرده ها، وضعیت اقتصادی استان و مهاجرت ها و بسیاری عوامل دیگر موقعیت استان را در ایجاد اشتغال حساس کرده است.

وی گفت: کار گروه اشتغال برای رسیدگی هر چه بیشتر به پرونده های اشتغال در استان از هفته آینده باید در هفته سه روز به بانک های عامل برای بررسی به پرونده های اشتغال سرکشی کند.

استاندار خوزستان بیان داشت: احساس تکلیف در ایجاد اشتغال در بین مدیران استان باید ایجاد شود و اولین اولویت در شورای استغال خوزستان هم افزایی و ایجاد همکاری مشترک در بین دستگاه و مدیران برای اشتغالزایی هر چه بیشتر در استان باشد.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان خوزستان نیز در این نشست بیان داشت: احساس و درک مشترک از موضوع بیکاری در استان خوزستان وجود ندارد.

ˈ رحمان قلاوند ˈ در ادامه بیان داشت: خوزستان نسبت به سایر استان های کشور صنعت بسیار قوی تری دارد اما متاسفانه در بحث ایجاد اشتغال همواره مشکل داشته است که لازم است متقاضیان کار در استان آگاهی لازم را برای اشتغالزایی پیدا کنند.

همچنین رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان در این جلسه بیان داشت: خوزستان در بین سایر استان های کشور در پرداختی ها و جذب تسهیلات دچار مشکل است.

ˈ امیر حسین نظری ˈ بیان داشت: متاسفانه بانک ها در پرداخت تسهیلات برای اشتغالزایی به ویژه اشتغال خانگی به خوبی عمل نمی کنند.

وی افزود: اعتباری که سال گذشته برای ایجاد مشاغل خانگی در نظر گرفته شده بود 50 میلیارد ریال بود که تنها هفت میلیارد آن از سوی برخی بانک های عامل پرداخت شد که این عمل باعث می شود تا ایجاد اشتغال در استان به کندی حرکت کند.

7158/551

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *