پنجشنبه، ۱۶ مرداد ۹۳ - ۰۷:۱۲

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، نقش جهاد دانشگاهی را در شکل گیری انقلاب علمی و فرهنگی در عرصه دانشگاهی کشور بسیار مهم…

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، نقش جهاد دانشگاهی را در شکل گیری انقلاب علمی و فرهنگی در عرصه دانشگاهی کشور بسیار مهم و تاثیرگذار دانست.

جاسم جادری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، با گرامیداشت و تبریک 16 مرداد سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی، عنوان کرد: نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی در سال 59 و با فرمان حضرت امام خمینی (ره) تاسیس شد که تشکیل این نهاد نشان دهنده توجه ویژه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به کار علمی و تدبیر در این عرصه است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی با فعالیت‌های مناسب خود زمینه مناسبی را برای ترویج و نهادینه‌سازی ارزش‌های اسلامی و انقلابی در دانشگاه‌ها فراهم کرد که این فعالیت ارزنده قابل تقدیر است.

استاندار هرمزگان در ادامه به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در زمینه توسعه علم و دانش اشاره کرد و بیان داشت: دستاوردهای علمی جهاد دانشگاهی برای کشور چشمگیر و کم نظیر بوده و متخصصان متعهد و مومن فعال در این نهاد توانسته‌اند پیچیده‌ترین فعالیت‌های علمی را انجام داده و برای کشور افتخارآفرینی کنند.

جادری اقدامات جهاددانشگاهی در استان هرمزگان را در مجموع ثمربخش برشمرد و گفت: جهاد دانشگاهی استان هرمزگان نیز به دو مقوله کار علمی و فرهنگی به خوبی توجه داشته و باید در راستای فعالیت‌های پژوهشی و تولید ثروت از طریق علم گام بردارد.

وی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی استان هرمزگان باید به مقوله تجاری سازی علم و نقشی که برای جهاد دانشگاهی در نقشه جامع علمی کشور تبیین شده توجه ویژه‌ای داشته باشد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مختلف در استان هرمزگان باید ضمن برقراری تعامل مناسب با مجموعه جهاد دانشگاهی در هرمزگان، از دستاوردهای این نهاد در زمینه‌های علمی و پژوهشی استفاده کنند.

جادری با تبریک سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی به کارکنان و فعالان جهاد دانشگاهی در استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: جهادگران جهاد دانشگاهی در تحقق اهداف سال اقتصاد و فرهنگ که از سوی مقام معظم رهبری نام‌گذاری شده، نیز وظایف مهمی بر عهده دارند و مدیریت عالی استان هرمزگان آماده هرگونه حمایت و کمک به ارتقای جایگاه جهاد دانشگاهی استان هرمزگان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *