شنبه، ۲۹ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۸

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید فرهنگ بهره‌وری را در جامعه اشاعه دهیم، گفت: فرهنگ بهره وری باید در جامعه نهادینه شود….

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید فرهنگ بهره‌وری را در جامعه اشاعه دهیم، گفت: فرهنگ بهره وری باید در جامعه نهادینه شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، دکتر جاسم جادری در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با تاکید بر اینکه باید فرهنگ بهره‌وری را در جامعه اشاعه دهیم، عنوان کرد: برخی بهره وری را یک ابزار و کالای وارداتی می‌دانند در حالی که بهره وری در فرهنگ اسلامی وجود داشته است.

وی ادامه داد: بهره وری باید به عنوان یک اعتقاد در جامعه رسوخ پیدا کند و نباید به آن تنها به عنوان ابزاری برای مدیریت نگاه کنیم بلکه بهره وری باید در بطن زندگی مردم قرار گیرد.

استاندار هرمزگان افزود: با رعایت بهره وری می توان به موفقیت های بزرگی دست یافت.

جادری با بیان اینکه بهره وری به معنای استفاده حداکثری از امکانات و ظرفیت‌هاست، تصریح کرد: استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بخش خصوصی نیز نوعی بهره وری محسوب می شود.

یکی از محورهای اساسی اقتصاد مقاومتی بهره وری است

رویا طباطبایی رئیس سازمان ملی بهره وری ایران نیز در این نشست به سیاست‌های تقویت جایگاه این سازمان اشاره کرد و بیان داشت: این سازمان دارای 37 پست سازمانی است و به این لحاظ سازمانی کوچک و چابک محسوب می شود.

وی اقدامات آموزشی را یکی از گام‌های مهم در راستای توسعه بهره وری برشمرد و افزود: نیمی از 24 بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به مفهوم بهره‌وری اشاره دارد و می توان به جرات گفت که یکی از محورهای اساسی اقتصاد مقاومتی بهره وری است.

رئیس سازمان ملی بهره وری ایران خاطرنشان کرد: کسب درآمدهای بالا از فروش نفت در دولت‌های نهم و دهم موجب کاهش توجه به اصل بهره وری شد که باید به این مسئله مهم بیشتر توجه کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.