یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۷:۵۱

استاندار همدان گفت: براساس برآوردهای اولیه خط انتقال آب از سد تالوار باید امسال به اتمام می‌رسید اما به علت مشکلات اعتباری و…

استاندار همدان گفت: براساس برآوردهای اولیه خط انتقال آب از سد تالوار باید امسال به اتمام می‌رسید اما به علت مشکلات اعتباری و افزایش قیمت ارز با تاخیر مواجه بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه همدان، “محمدناصر نیک‌بخت” روز یکشنبه 20 مهرماه در جلسه با پیمانکار و مشاور پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان، با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه با همت پیمانکار و پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه اعتبار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: امسال 100 میلیارد تومان اعتبار به پروژه تخصیص یافته است و امیداریم تا دو سال آینده به سرانجام برسد.

استاندار همدان قول داد حداقل معادل اعتبار امسال برای پروژه خط انتقال آب از سد تالوار اعتبار جذب کند و این وعده را براساس برنامه های اصولی دولت و کار کارشناسی صورت گرفته، داد.

وی که قرار است هر دو ماه یکبار از روند پیشرفت پروژه بازدید کند، تصریح کرد: اگر عملیات اجرایی پروژه در زمان مقرر به اتمام می‌رسید از نظر مالی و اعتباری به نفع دولت و پیمانکار بود.

وی با اشاره به اینکه اجرای کامل این پروژه به لحاظ بحران آب استان از اهمیت بالایی برخوردار است و یکی از مهمترین پروژه‌های وزارت نیرو به شمار می‌آید، تصریح کرد: پروژه خط انتقال آب از سدتالوار آب مورد نیاز سه شهرستان، 10 شهر، 50 روستا را تامین می‌کند و هشت میلیون مترمکعب نیز به صنعت استان تخصیص می‌یابد.

وی اظهار کرد: علاوه بر افزایش قیمت تجهیزات و بروز برخی مشکلات همچون تحریم که در کندی کار موثر بوده، پاره‌ای از مشکلات موجود نیز با پیگیری و اتخاذ تصمیمات لازم از سوی معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور و وزیر نیرو حل می‌شود.

نیک‌بخت با تاکید بر اینکه زمان از دست رفته با تلاش بیشتر قابل جبران است، تصریح کرد: هر چند افزایش جذب اعتبارات سبب سرعت یافتن عملیات اجرایی پروژه می‌شود اما باید در نظر داشت که تصفیه‌خانه نیز باید در کنار خط انتقال احداث شود.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی احداث تصفیه خانه دو سال به طول می‌انجامد و اگر از امروز کار را شروع نکنیم زمان بهره‌برداری از پروژه خط انتقال دو برابر می‌شود.

نیک‌بخت اضافه کرد: پروژه تصفیه‌خانه نیز نیازمند 50 میلیارد تومان اعتبار است به طوری‌که سال آینده در صورت سرعت داشتن پروژه حدود 40 میلیارد تومان به آن تخصیص خواهد یافت.

وی از از تاخیر در آغاز عملیات اجرایی پروژه تصفیه‌خانه ابراز نگرانی کرد و گفت: شواهد نشان می‌دهد پیمانکار در اجرای پروژه مصمم نیست اما انتظار می‌رود که به وعده‌های داده شده، عمل کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *