پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۸

به گزارش بامداد پنج شنبه ایرنا، «محمدرضا مروارید» پس از دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تهران از اجرای هشت طرح…

به گزارش بامداد پنج شنبه ایرنا، «محمدرضا مروارید» پس از دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تهران از اجرای هشت طرح کلان ارتباطاتی در ایلام خبر داد که با اجرای یکی از آنها تا پایان امسال تمام روستاهای استان دارای پوشش شبکه تلفن همراه خواهد شد.

وی اظهار کرد: در دیدار با «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند اجرای این هشت طرح مورد موافقت قرار گرفت.

وی این طرح ها را همسان سازی پیش شماره های استان، ارتباط رسانی به روستاهای بدون آنتن دهی تلفن همراه، فعال کردن ارتباط تلفن ثابت در روستاهای بالای پنج خانوار، توسعه پهنای باند اینترنت، ایجاد بسترهای لازم برای توسعه شبکه تلفن ثابت، همراه و اینترنت به روستاهای متروکه و دارای مهاجرت معکوس، ساماندهی کارگزاران دفاتر «آی. تی.سی» (ICT) و ارتباط رسانی به جاده های فاقد پوشش تلفن همراه اعلام کرد.

استاندار ایلام ادامه داد: در این نشست وضعیت ارتباطات و راه های توسعه و رفع مشکلات به منظور ارتباط رسانی بهتر و کیفی تر به مردم استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در این مورد وعده همکاری لازم داده شد.

مروارید بیان کرد: در این نشست همچنین مقرر شد تا پایان مرداد سال جاری طرح همسان سازی پیش شماره های تلفن ثابت در استان اجرا شود و مزیت انجام آن نیز این است که تمام پیش شماره های شهری استان حذف و تماس های بین شهرستانی نیز به صورت تعرفه شهری محاسبه می شود.

نماینده ارشد دولت تدبیر و امید در استان ایلام افزود: در پی موافقت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور ارتباط دهی روستاهای بدون پوشش تلفن همراه، در ابتدا 67 روستا با راه اندازی 15 ایستگاه و سایت BTS زیرپوشش شبکه تلفن همراه می رود و تا پایان سال به تدریج این طرح در دیگر روستاهای از این دست اجرا می شود.

وی گفت: همچنین در قالب این طرح تا پایان شهریور امسال تمامی روستاهای بالای پنج خانوار ایلام زیرپوشش شبکه تلفن ثابت قرار می گیرد.

مروارید یکی از راه های توسعه استان را گسترش شبکه اینترنت، شتاب و افزایش پهنای باند آن دانست و اظهار کرد: به همین منظور برای توسعه پهنای باند اینترنت و اینترانت و mpls در این نشست توافق شد سه پهنای باند و stm1 به استان اختصاص داده شود، که در این صورت شتاب اینترنت، اینترانت و mpls در استان بسیار بالاتر از وضعیت کنونی خواهد شد.

استاندار ایلام از دیگر توافق های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را ایجاد بسترهای مناسب ارتباطاتی در روستاهایی که از قبل متروکه بوده اند و اهالی آنها اکنون در حال مهاجرت دوباره به این روستاها هستند بیان کرد و گفت: اکنون تجهیزات اینترنت پرشتاب در 42 روستای بدون ارتباط در حال نصب و راه اندازی است که تا پایان تیرماه امسال به بهره برداری کامل می رسد.

وی افزود: در خصوص ساماندهی کارگزاران دفاتر ITC روستایی شرکت مخابرات نیز تمام حق بیمه مربوط به این افراد به زودی پرداخت می شود که تا پایان تیرماه هم قرارداد نهایی با آنان امضا و بسته خواهد شد.

مروارید پوشش شبکه تلفن همراه در جاده های ایلام را یکی دیگر از توافق های مهم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواند و اضافه کرد: به منظور ارتباط دهی بهتر و همچنین ایجاد پوشش شبکه تلفن همراه در جاده های فاقد این امکان، شرکت مخابرات تا پایان آبان امسال 61 ایستگاه BTS در استان نصب و راه اندازی خواهد کرد.

استاندار با قدردانی از اهتمام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه و نوسازی شبکه مخابرات ایلام گفت: اعتبار ویژه ای نیز از سوی این وزارت برای نوسازی شبکه مخابرات استان در نظر گرفته شد. ک/1

565

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.