یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۹

اسماعیل جبارزاده شنبه شب در جلسه ستاد مدیریت بحران استان گفت: از همین ساعت وضعیت برق و آب استان بحرانی اعلام می شود…

اسماعیل جبارزاده شنبه شب در جلسه ستاد مدیریت بحران استان گفت: از همین ساعت وضعیت برق و آب استان بحرانی اعلام می شود و مدیریت بحران تا برگشتن وضعیت به حالت عادی با تشکیل ستاد بحران آب و برق باید آن را مدیریت کند.

وی افزود: باید در سه ماه فصل تابستان به صورت روزانه وضعیت آب و برق استان رصد و بحران را مدیریت کنیم.

نماینده عالی دولت در استان آذربایجان شرقی گفت: ستاد بحران آب و برق استان باید مدیریت مصرف را مورد توجه قرار دهد، به گونه ای که نه برق و نه آب مشترکان قطع نشود، بلکه از راه های مختلف نسبت به مدیریت وضع موجود اقدام شود.

جبارزاده اضافه کرد: قطع آب و برق یعنی تنبیه مردم، در حالی که ممکن است عده قلیلی در مصرف اسراف کنند، انصاف نیست در اثر سوء مصرف برخی آب و برق مردم را قطع کنیم.

وی از مدیران آب استان خواست به هیچ عنوان به فلکه آب صنایع دست نبرند، چرا که فقط دو درصد از مصرف آب استان در این بخش مصرف می شود.

استاندار آذربایجان شرقی بر تشکیل مستمر جلسات شورای حفاظت در استان و شهرستان ها تاکید کرد و افزود: اگر نتوانیم هشت درصد در برق و ده درصد در آب که نیاز فعلی این دو بخش است، صرفه جویی کنیم، نباید اسم خودمان را مدیر بگذاریم.

جبارزاده گفت: 18 مترمکعب در روستاها و 20 مترمکعب در شهرها ملاک مصرف آب باشد و اگر مشترکی از این الگو خارج شد، نسبت به قطعی آب آن اقدام شود.

وی اظهارکرد: مدیریت استان در سه ماه تابستان در کنار صنعت آب و برق است تا بحران موجود را به خوبی سپری کنیم.

دراین جلسه مصوب شد شرکت های آب وبرق استان بازدید کنتورهای مشترکین خود را 10 روزه انجام و در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف در درجه نخست با تذکر و در مرحله بعد با قطع خدمات جریمه نمایند.

همچنین مقرر شد در راستای کاهش مصرف آب و برق در ادارات، ساعت کاری آن ها بعد از اذان ظهر به اتمام برسد.

587/7237

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.