یکشنبه، ۱۱ خرداد ۹۳ - ۱۲:۳۶

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈابراهیم رضایی بابادیˈ روز یکشنبه در نشست با مدیران عامل بانک های کشور که در سرسرای شهدای دولت استانداری…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈابراهیم رضایی بابادیˈ روز یکشنبه در نشست با مدیران عامل بانک های کشور که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: سفر رهبر معظم انقلاب در مهر ماه سال 90 مصوبات بسیار خوبی برای استان به همراه داشت و در حالی که قرار بود تا پایان سال 92 همگی آن ها اجرایی شود این اتفاق نیفتاد.

وی افزود: اگر این اتفاق افتاده بود امروز چهره دیگری از کرمانشاه ترسیم شده بود و شرایط بسیار فرق می کرد ولی متاسفانه کم کاری های صورت گرفته باعث شد تا بخش اعظمی از این مصوبات اجرایی نشود و کرمانشاه به آن توسعه یافتگی که از قبل پیش بینی می شد دست نیابد.

رضایی ادامه داد: در شرایطی مصوبات بسیار ارزشمندی به تصویب رسید که تنها دفتر رهبری به تعهدات مالی این مصوبات عمل کرد و برخی طرح های افتتاحی از این محل بود که به بهره برداری رسید.

استاندار کرمانشاه در ادامه و با اشاره به آمار بالای بیکاری کرمانشاه، خاطرنشان کرد: در حالی ما هم اکنون استان سوم بیکار کشور هستیم که این آمار در فصل زمستان به رتبه اول ارتقا می یابد و این در شان استانی با این ظرفیت ها و نیروی انسانی نیست.

وی ادامه داد: بیکاری تبعات منفی زیادی با خود به همراه دارد که از مهمترین آن ها می توان به فقر، اعتیاد، طلاق و ناهنجاری های اجتماعی اشاره کرد بنابراین لزوم توجه به حل این مشکل امری جدی است که باید در دستور کار قرار بگیرد.

رضایی با بیان اینکه کرمانشاه مرکزیت غرب کشور را بر عهده دارد و بسیاری از کارهای خدماتی این منطقه را به استان های مجاور ارائه می دهد، یادآور شد: به فرمایش رهبر معظم انقلاب کرمانشاه یکی از استان های مهم کشور است که باید به آن توجه و رسیدگی ویژه شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه بانک ها را موتورهای اقتصادی کشور معرفی و خاطرنشان کرد: آن ها نقش بسیار مهمی در حل مشکلات اقتصادی و فعال کردن واحدهای تولیدی می توانند داشته باشند.

وی گفت: بدون شک اگر حوزه بانکی کشور خوب کار کند کشور هم در مسیر درست و اصولی خود قدم بر می دارد و بسیاری از مشکلات موجود مرتفع خواهد شد.

رضایی همچنین در خصوص پالایشگاه آناهیتا کرمانشاه اظهار داشت: اجرای این پروژه حدود هشت سال پیش مصوب شد و در زمان سفر رهبری اجرای هرچه سریعتر آن مورد تاکید معظم له قرار گرفت و خوشبختانه هم اکنون بخش عمده ای از طرح اولیه آن آماده شده است و با پیگیری آقای مصری نماینده کرمانشاه در مجلس و همکاری وزیر نفت امیدواریم هرچه سریعتر وارد مرحله اجرایی شود.

567/7458

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.