چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۹۳ - ۰۴:۴۲

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری کرمانشاه عصر روز سه شنبه به نقل از ابراهیم رضایی بابادی افزود: ایران و ایتالیا از زمان…

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری کرمانشاه عصر روز سه شنبه به نقل از ابراهیم رضایی بابادی افزود: ایران و ایتالیا از زمان های قدیم دارای رابطه خوبی بوده اند و در سال های اخیر نیز سرمایه گذاران ایتالیایی در زمینه های مختلف نفت، پتروشیمی و گاز ایران سرمایه گذاری کرده اند.

وی در ادامه به ظرفیت های کرمانشاه در زمینه های مختلف برای سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: ما آماده گسترش همکاری و ارتباط با شرکت های ایتالیایی هستیم و از هرگونه سرمایه گذاری در این استان استقبال می کنیم.

وی اظهار داشت: استان کرمانشاه علاوه بر داشتن توانمندی های مختلف، با توجه به همجواری با کشور عراق، از یک موقعیت ممتاز برای صادرات به این کشور نیز برخوردار است.

رضایی بابادی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای اجرای چند طرح بزرگ پتروشیمی در کرمانشاه گفت: این طرح ها پس از کارهای مطالعاتی آماده اجرا است و سرمایه گذاری در این زمینه سود سرمایه گذاران را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه به زمینه ها و بسترهای مناسب استان برای اجرای طرح های گردشگری اشاره کرد و گفت: بدون تردید یکی از این طرح ها، کاروانسرای بیستون است که این طرح به حدود دو میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد و با اجرای آن زمینه مناسبی برای بازدید توریست ها و گردشگران خارجی در استان فراهم خواهد شد و ما در این زمینه آماده انعقاد قرارداد با سرمایه گذاران خارجی می باشیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه همچنین گفت: کرمانشاه دارای دیگر مزیت های بی بدیلی در زمینه گردشگری است که از متولیان ذیربط می خواهیم در این زمینه اطلاع رسانی دقیقی برای سرمایه گذاری خارجی داشته باشند.

رضایی بابادی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش های صنعتی، کشاورزی و گردشگری استان یک فرصت ویژه برای سرمایه گذاران خارجی است، گفت: هم اکنون چند شرکت و بنیادهای بزرگ کشور در جنوب کرمانشاه به دنبال اجرای طرح عظیم انتقال آب به زمین های کشاورزی هستند لذا هرگونه سرمایه گذاری در این استان بسیار سودمند خواهد بود.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به وجود بیش از 75 درصد از قیر طبیعی کشور در کرمانشاه گفت: در این استان هم زمینه برای سرمایه گذاری در بخش استخراج و هم در بخش فرآوری قیر طبیعی وجود دارد اما ما به کسی اجازه استخراج قیر طبیعی را می دهیم که برنامه فرآوری را نیز برای استان داشته باشد.

رضایی بابادی در پایان گفت: خوشبختانه امروز امنیت در کشور ایران و کرمانشاه بسیار بالاست و این یک ویژگی و شرایط ایده الی برای سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری است.

مدیر شرکت گروماتیکا ایتالیایی نیز گفت: ما از موقعیت و ظرفیت های ویژه استان کرمانشاه برای سرمایه گذاری اطلاع داریم و به دنبال این موضوع در بخش های صنعت و گردشگری استان هستیم.

وی افزود: همچنین دیگر شرکت ها و سرمایه گذاران ایتالیایی را به حضور در کرمانشاه برای سرمایه گذاری با مزیت های ویژه آن آشنا خواهیم ساخت.

وی گفت: سرمایه گذاری در کاروانسرای بیستون و همچنین در بخش صنعت استان جزء اهداف کاری ما می باشد که این موضوع را از طریق برنامه های ویژه دنبال خواهیم کرد.

567

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.