شنبه، ۱۰ آبان ۹۳ - ۰۶:۴۶

استاندار کرمانشاه گفت: مبارزه و پیشگیری از پدیده زمین خواری باید با جدیت از سوی دستگاه‌های اجرایی استان دنبال شود. به گزارش خبرگزاری…

استاندار کرمانشاه گفت: مبارزه و پیشگیری از پدیده زمین خواری باید با جدیت از سوی دستگاه‌های اجرایی استان دنبال شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضایی بابادی در جلسه بررسی و چگونگی مبارزه با پدیده زمین خواری، تغییر غیرقانونی کاربری اراضی، ساخت و سازهای غیر مجاز و راه‌های مقابله با آن که در سالن جلسات استانداری با حضور دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، گفت: مقابله و پیشگیری از پدیده زمین خواری از دغدغه‌های دولت یازدهم است که به صورت دستورالمعل به تمامی استان‌ها ابلاغ شده است.

وی اظهار کرد: در این راستا همه دستگاه‌های اجرایی باید با جدیت وارد شوند و مبارزه با این پدیده را جزء اولویت‌های کاری خود قرار دهند.

استاندار کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه نسبت به این موضوع بسیار حساس خواهیم بود و با قاطعیت در مقابل زمین خواری برنامه‌ها و دستورالمعل‌های ابلاغی را اجرا خواهیم کرد.

‌معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه نیز به راهکارهای تدوین شده برای مبارزه و پیشگیری از پدیده زمین خواری پرداخت و گفت: بحث زمین خواری پدیده ای است که سالیان سال به یک مشکل برای کشور تبدیل شده و بر همین اساس دولت یازدهم تصمیم گرفته، ستادی به نام پیشگیری با زمین خواری تشکیل دهد.

مهندس مجتبی نیک کردار با بیان اینکه ستاد پیشگیری و مبارزه با زمین خواری در استان فعال شده است، اهم موضوعات پدیده زمین خواری را در قالب موضوعاتی همچون تصرفات، گرفتن زمین از منابع طبیعی برای پروژه‌ها و طرح‌ها و عدم اجرای طرح، ساخت و سازهای غیر مجاز، حاشیه‌نشینی، اعلام نیاز اراضی مازاد بر نیاز واحدهای صنعتی و معدنی و… عنوان کرد.

وی همچنین تشکیل تیم‌های گشت و بازرسی جهت پیشگیری از وقوع تخلف، اجرای احکام صادر شده قبلی که تاکنون اجرا نشده‌اند، تشکیل کارگروه ویژه مقابله با زمین خواری، فعال کردن شورای حفظ حقوق بیت المال، اختصاص شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات مربوطه و تسریع در انشاء رأی و اجرای آن، عدم ارائه خدمات زیربنایی به متقاضیان، آموزش و اطلاع رسانی مناسب در خصوص محدوده‌های غیر مجاز و… را از جمله اهم اقدامات پیشگیرانه در ارتباط با زمین خواری برشمرد.

در این جلسه دستگاه های ذیربط موظف شدند اقدامات و برنامه های خود را در خصوص پیشگیری و مقابله با زمین خواری در استان شتاب بخشند و عملکرد خود را به صورت مستمر گزارش دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *