جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۴

به گزارش ایرنا، ابراهیم رضایی بابادی در دیدار با رییس اداره گرمیان اقلیم کردستان عراق اظهار داشت: در راستای اجرایی کردن تفاهم های…

به گزارش ایرنا، ابراهیم رضایی بابادی در دیدار با رییس اداره گرمیان اقلیم کردستان عراق اظهار داشت: در راستای اجرایی کردن تفاهم های صورت گرفته بین استان کرمانشاه و استان های مرزی عراق، با جدیت در این راستا گام بر می داریم و تلاش داریم تا سطح روابط فی مابین ارتقا یابد.

وی، دیدار هیات های ایرانی و عراقی را با یکدیگر در ارتقا سطح روابط و کمک به رونق اقتصادی موثر ارزیابی کرد و گفت: بدون شک این رفت و آمدها منجر به توسعه و تعمیق بیش از پیش سطح روابط و همکاری ها بین استان کرمانشاه با استان های مرزی عراق می شود.

رضایی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری طرف عراقی، امکانات خوبی در مرز تیله کوه مستقر شود چرا که توسعه یافتگی مرزها به افزایش امنیت نیز کمک خواهد کرد.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: سیاست دولت جمهوری اسلامی گسترش و تعمیق روابط همکاری بین استان کرمانشاه با استان های مرزی عراق است و دولت از این ارتباط حمایت می کند.

وی همچنین بر اجرایی شدن توافق های حاصل شده بین کرمانشاه با استان های مرزی عراق در جهت توسعه سرمایه گذاری، تجاری و صدور خدمات فنی و مهندسی توسط استان کرمانشاه تاکید کرد.

رضایی در پایان آمادگی استان کرمانشاه را در کمک رسانی به مردم آسیب دیده استان های عراق در مواجهه با حملات وحشیانه گروه تروریستی داعش اعلام کرد و گفت: کرمانشاه آماده کمک رسانی به مردم استان های مرزی عراق است.

ربیس اداره گرمیان اقلیم کردستان عراق نیز گفت: قول می دهم که در جهت بازگشایی مرز تیله کو تا ظرف دو هفته آینده یک حرکت انقلابی صورت گیرد و ما هم اعتقاد داریم که این موضوع به نفع مردم مرزنشین دو کشور است.

صلاح الدین محمد فرج افزود: بازگشایی مرز تیله کوه منجر به پیشرفت منطقه وهمچنین گسترش مراوده بین مردم مرزنشین می شود و ما این موضوع را از طریق هیات وزیران و همچنین حکومت مرکزی عراق پیگیری کرده ایم و موافقت بازگشایی آن را گرفته ایم.

وی اظهار داشت: با توجه به فعالیت ها و اقدامات خوب استاندار کرمانشاه در خصوص بازگشایی مرز تیله کوه، ما هم نهایت تلاش خود را بکار گرفته ایم و این مرز ظرف دو هفته آینده بازگشایی خواهد شد.

رییس اداره گرمیان اقلیم کردستان عراق همچنین با اشاره به برنامه های در نظر گرفته برای توسعه کرمانشاه گفت: ما از این اقدامات برای توسعه استان بسیار خوشحال هستیم زیرا این موضوع را تاثیرگذار برای مناطق خود می دانیم و همچنین از تلاش های گسترده استاندار کرمانشاه در جهت توسعه تجارت نیز قدردانی می کنیم.

7458/567

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.