چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۰

استاندار کرمان گفت: شوراها بخشی از ماموریت خود را به سوی خوداشتغالی سوق دهند چراکه اگر بخواهیم شهر و روستایی آباد داشته باشیم…

استاندار کرمان گفت: شوراها بخشی از ماموریت خود را به سوی خوداشتغالی سوق دهند چراکه اگر بخواهیم شهر و روستایی آباد داشته باشیم باید از کمک‌های غیردولتی استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، “علیرضا رزم‌ حسینی” پیش از ظهر امروز در همایش روسای شورای اسلامی شهرها، شهرستان‌ها و استان کرمان اظهارکرد: با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد و فرهنگ بایستی جهت محقق شدن این شعار تلاش و از توان دستگاه‌های فرهنگی و امکانات نیز استفاده کنیم.

وی افزود: نباید صرفاً به گفتن شعار بسنده کرد زیرا این کار توهین به نظام است بلکه باید جهت پوشاندن جامه عمل بر آن از هیچ تلاشی دریغ نورزید به طور مثال مقوله رانندگی در کرمان، پارک دوبل، رعایت حق تقدم و … باید از طریق فرهنگ سازی اصلاح شود.

با حرکت در مسیر ولایت معبر توسعه را باز کنیم

رزم‌حسینی بیان کرد: بایستی بر محور ولایت حرکت کرده و معبر توسعه را باز کنیم ضمن اینکه فراهم سازی زمینه مشارکت حداکثری مردم در توسعه از اقدامات بسیار مهم است.

استاندار کرمان اظهار کرد: رسیدگی به امور مردم عاقبت نیک و خیر را به دنبال خواهد داشت از این رو امیدوارم خداوند خلوص نیتمان را افزون کرده و مسوولان نیز در کارهای سخت ما را پشتیبانی کنند.

وی سپس به بحث حاشیه‌ نشینی اشاره و تصریح کرد: مسوولان نباید اجازه دهند پدیده حاشیه‌ نشینی گسترش یابد زیرا مشکلات فراوانی را در همه زمینه‌ها ایجاد می‌کند بنابراین در این مقوله نیز همه بایستی یک‌سو، هم‌جهت و در مسیر ولایت حرکت کنیم.

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه اختلاف در شوراها یک آفت بزرگ محسوب می‌شود گفت: با شرایط کنونی برای مردم تمرین دموکراسی می‌شود از این رو بایستی تحملمان را برای شنیدن مسائل مختلف و نقد بالا برده و به اختلافات دامن نزنیم.

در مسیر خدمت باید وحدت باشد

استاندار کرمان خطاب به اعضای شوراها افزود: مردم شما را انتخاب کرده‌اند تا به آنها خدمت رسانی کنید نه اینکه با بازی‌های سیاسی اختلافات را بیشتر کنید بنابراین در مسیر خدمت باید وحدت باشد تا فرصت خدمت به مردم گرفته نشود.

رزم‌ حسینی گفت: امیدوارم امروز روز خدمت رسانی به مردم باشد و در این راستا بایستی به سوی کارآفرینی حرکت کنیم.

وی همچنین تصریح کرد: شوراها بخشی از ماموریت خود را به سوی خوداشتغالی سوق دهند چراکه اگر بخواهیم شهر و روستایی آباد داشته باشیم باید از کمک‌های غیردولتی استفاده کنیم.

استاندار کرمان سپس به راه‌اندازی سایت کرمانِ مجازی اشاره و تاکید کرد: بسیاری از کرمانی‌های خارج از کشور و یا حتی مقیم در سایر شهرهای ایران از وضعیت استان و زادگاه خود بی‌خبر هستند و نمی‌دانند چه طرح‌های آبادانی در حال اجرا، چه میزان فرصت سرمایه گذاری و یا در چه حد عقب‌ماندگی وجود دارد از این رو می‌توانند از طریق سایت جزئیات بیشتری از روند توسعه استان را بدست آورند.

رزم‌حسینی با تاکید بر اینکه محوریت کرمانِ مجازی توسعه و اقتصاد است خاطرنشان کرد: این سایت فارغ از هرگونه گرایش‌های سیاسی به دنبال بسترسازی جهت سرمایه‌ گذاری در استان و همچنین گام برداشتن در راستای توسعه فرهنگ است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.