پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۰۸

به گزارش ایرنا، ˈعلیرضا رزم حسینیˈ روز پنجشنبه در همایش تجلیل از تلاشگران نمونه عرصه صنعت و معدن استان کرمان، افزود: استفاده از…

به گزارش ایرنا، ˈعلیرضا رزم حسینیˈ روز پنجشنبه در همایش تجلیل از تلاشگران نمونه عرصه صنعت و معدن استان کرمان، افزود: استفاده از تسهیلات دریافتی از سوی بخش خصوصی در مسیر مورد نظر یکی دیگر از انتظارات دولت از بخش خصوصی است.

وی با تاکید بر لزوم صداقت، امانتداری و توجه به کسب روزی حلال، عنوان کرد: تمامی ارکان حکومت باید در مسیر توسعه حرکت کرده و در امر ولایت و توسعه متمرکز شوند.

استاندار کرمان به انتظارات بخش خصوصی از دولت نیز اشاره کرد و گفت: حذف قوانین زائد، نبود بی ثباتی در اقتصاد کشور و نبود اقتصاد سینوسی از مواردی است که بخش خصوصی از دولت انتظار دارد.

وی تاکید کرد: بخش خصوصی به معنای کسی است که دست یک محروم را گرفته و او را توانمند می کند و این باید به عنوان یک فرهنگ مقدس مورد توجه باشد چرا که در آموزه های دینی نیز به این موضوع تاکید شده است.

** نبود مطالبه گری مردم؛ یکی از مشکلات استان کرمان

استاندار کرمان با بیان این که یکی از مشکلات استان کرمان نبود مطالبه گری مردم است، گفت: بخش خصوصی باید مطالبه و انتظارات خود از دولت را به صورت شفاف بیان کند تا راهکارهای مناسب برای انجام آنها اندیشیده شود.

رزم حسینی تاکید کرد: استان کرمان با توجه به ظرفیت ها و استعدادهای خود در بخش های مختلف از جمله در بخش صنعت و معدن، می تواند خودگردان و در این راستا نیاز است که موانع دولتی از مسیر توسعه برداشته شود.

وی با بیان این که کرمان در تاریخ منشاء تحولات بسیاری بوده است، خاطرنشان کرد: قوانین مزاحم در مسیر توسعه اقتصادی توسط دستگاه های اجرایی استان کرمان بررسی و تدوین و راهکارهای رفع آنها نیز بیان شده است که این موارد را بزودی به دولت منعکس خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: باید خود را از خودخواهی ها، رفیق بازی و منیت های سیاسی رها کنیم تا نسل آینده باز ما را به نیکی یاد کند.

استاندار کرمان با تاکید بر این که استان از موقعیت برجسته و بالایی برخورد است، گفت: خط بازی نکرده ایم و اعتقادی به خط بازی و مسایل سیاسی که آفت استان است، نداریم.

وی همدلی و تعامل موجود در استان کرمان را بسیار خوب دانست و گفت: بخشی از عقب افتادگی های این استان به دلیل خط بازی ها بوده است.

وی یادآور شد: هم اکنون علمای دین مشوق سرمایه گذاری در استان کرمان هستند که این امر شایسته تقدیر است.

رزم حسینی گفت: در سنوات گذشته نقدینگی کشور در بخشی از شرکت های خصولتی و وابسته به دولت رفته است و یکی از ماموریت های ما این بود اینها را وارد اقتصاد استان کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 16 موافقتنامه با عالی ترین مسوولان کشور با حجم اعتباری بالغ بر 42 هزار میلیارد تومان برای سرمایه گذاری در استان کرمان امضا شده که این میزان در کشور بی نظیر است.

استاندار کرمان گفت: مسیر بخش خصوصی در ایران به دلیل بدبینی هایی تاریخی که برای این بخش وجود دارد ناهموار و سخت است و در حوزه استان کرمان در حد توان باید دولت برای بخش خصوصی ایجاد مزاحمت و مانع تراشی نکند که در این رابطه در حوزه اختیارات استان با هم افزایی دستگاه های اجرایی در حال پیگیری امور هستیم.

**فضای امیدوار کننده در کشور

استاندار کرمان، فضای ایجاد شده در کشور را امیدوار کننده توصیف کرد و گفت: یکی از اقدامات دولت تدبیر و امید، پیشگیری از اشتباهات گذشته و تعامل سازنده با دنیا به روش ادب و دیپلماتیک همراه با عزت و مصلحت در مذاکرات هسته ای است.

وی افزود: جلوگیری از تشدید تحریم ها، روند کاهنده تحریم ها و آزاد سازی بخش از دارایی های بانک مرکزی از جمله مواردی است که در مذاکرات هسته ای دنبال می شود.

رزم حسینی تصریح کرد: انتظار نیست تحریم هایی که طی 10 سال اعمال شده یک باره برداشته شود اما درک می کنید که فضای امیدوار کننده ای در کشور ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصاد باید گفت که خودروی اقتصاد نیاز به سرویس دارد.

وی یادآور شد: مواجهه با تورم یکی از اولین اقدامات دولت بوده که در این رابطه، تورم ماهانه 3.16 در صد به دو درصد در ماه رسیده است.

استاندار کرمان گفت: در حوزه سیاست نیز اراده دولت و شخص رییس جمهوری بر اعتدال و میانه روی است و در این رابطه اراده جدی در دولت وجود دارد.

**بحران آب در کرمان

استاندار کرمان با اشاره به این که بحران آب با وعده های توخالی انتقال آب حل نمی شود، گفت: آب در استان کرمان مهمتر از نفت است و باید با مدیریت صحیح، استفاده بهینه از آن را نهادینه کنیم.

رزم حسینی افزود: نسل آینده نمی پذیرد باغ هایی که توسط نسل های قبل با مشقت و دشواری فراوان ایجاد شده را خشک کنیم، بلکه باید مدیریت آب اصلاح شود.

وی بر همکاری همه مردم و کشاورزان برای اجرای طرح جامع مدیریت آب در استان کرمان تاکید و بیان کرد: با 10 رصد صرفه جویی در آب مصرفی در حوزه کشاورزی، شش میلیون لیتر صرفه جویی خواهیم داشت که امروز دولت اراده کرده این کار را انجام دهد.

در این آیین از واحدهای برتر صنعتی و معدنی، پیشکسوتان منتخب بخش صنعت و معدن، واحدهای تحقیق و توسعه نمونه، مکتشف نمونه معدنی، چهره منتخب دانشگاه فعال در بخش صنعت و معدن، ورزشکاران منتخب بخش صنعت و معدن، خانواده شهدای فعال در بخش صنعت و معدن و طرح های منتخب نمونه تقدیر شد.ک/2

7440/8154

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.