چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۸

به گزارش ایرنا، ˈعلیرضا رزم حسینیˈ عصر سه شنبه در نشست ستاد ساماندهی امور عشایر استان کرمان، افزود: پس از انجام بررسی های…

به گزارش ایرنا، ˈعلیرضا رزم حسینیˈ عصر سه شنبه در نشست ستاد ساماندهی امور عشایر استان کرمان، افزود: پس از انجام بررسی های لازم توسط این کمیته و تصویب قانون جامع منابع طبیعی نسبت به صدور اسناد اراضی کشاورزی اقدام شود.

وی تاکید کرد: این کمیته باید مالکیت های عشایری مورد اختلاف با منابع طبیعی بویژه در مناطق ییلاقی و مشکلات عشایر درباره چاه های عشایری را نیز بررسی کند.

وی گفت: طی یک ماه آینده موضوع پرونده های مربوط به عشایر که به دادگاه رفته نیز باید تعیین تکلیف شود تا قانون جامع عشایر پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی اعلام و بر اساس آن اقدام شود.

استاندار کرمان اضافه کرد: طی یک ماه آینده باید بررسی های لازم درباره مشکلات عشایر پیرامون چاه های مختارآباد رودبار جنوب در قالب طرح احرار نیز انجام شود.

وی فرهنگ عشایری را امتیاز ویژه این قشر برشمرد و ادامه داد: روحیه سلحشوری، مروت و گذشت عشایر، خاص این قشر گرانقدر است.

وی اظهار کرد: در حوزه بودجه نیز بخش عشایر باید در کمیته برنامه ریزی شهرستان ها مورد توجه باشد زیرا جامعه عشایر جامعه ای خوداتکا و تولید کننده است و باید احترام و توجه ویژه ای به آن صورت گیرد.

رزم حسینی گفت: طرح های مرتبط با عشایر باید با حفظ هویت این قشر همراه باشد.

وی با تاکید بر این مطلب که عشایر باید حافظ منابع طبیعی باشند، عنوان کرد: عشایر باید تلاش کنند ثروت منابع طبیعی که باید به نسل آینده انتقال یابد، به درستی مورد حفاظت و حراست قرار گیرد.

رزم حسینی خاطرنشان کرد: درب استانداری همیشه به روی عشایر باز است.

وی همچنین گفت: پیگیری و هماهنگی های لازم با سازمان امور عشایری ایران به منظور برگزاری همایش ملی سران عشایر کشور در کرمان انجام می شود.

وی بیان کرد: این همایش در موقعیت مناسب در کرمان برگزار می شود.ک/2

7440/8154

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.