شنبه، ۱۰ آبان ۹۳ - ۰۶:۲۴

استاندار گلستان در جمع عزاداران حسینی شهرستان رامیان اظهارکرد: امام حسین(ع) بزرگترین ظلم شکن تاریخ است و راه ایشان راهبرد آینده بشریت است….

استاندار گلستان در جمع عزاداران حسینی شهرستان رامیان اظهارکرد: امام حسین(ع) بزرگترین ظلم شکن تاریخ است و راه ایشان راهبرد آینده بشریت است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر حسن صادقلو با اشاره به اینکه امام حسین(ع) زندگی و همه چیزش را برای خدا مدیریت کرد، تصریح کرد: کربلا تنها یک تاریخ نسبت بلکه فلسفه تاریخ است چرا که مربوط به تمام زمان‌هاست.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های شناسایی بزرگان مراجعه به سخن بزرگی دیگر در مورد آنان است، افزود: رفتار شناسی پیامبر به عنوان بزرگترین شخصیت نظام هستی در قبال امام حسین (ع) بسیار عجیب است و در مکان‌های مختلف رفتاری منحصر بفرد نسبت به ابا عبدالله داشتند.

استاندار گلستان در ادامه با تاکید بر معراج پیامبر گفت: پیامبر اکرم در گزارش خود از معراج فرمودند که «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه‌ی النجاه» و به راستی چراغ هدایت و کشتی نجات در تاریکی‌ها و طوفان‌ها کارایی خواهند داشت و امام حسین (ع) نماد هدایت و نجات در تمام زمان‌ها و همه مکان‌هاست.

دکتر صادقلو که در زینبیه شهرستان رامیان سخن می‌گفت، منظور از عبارت سبط پیامبر در مورد امام حسین(ع) را فراتر از نسبت خونی و به معنای امت، جماعت و ملت دانست و افزود: پیامبر همواره برای امام حسن(ع) و امام حسین(ع) عبارت سبط را استفاده می‌کرد چرا که فضیلت و بزرگی این دو به اندازه یک امت و یک ملت است.

لازم به ذکر است در این مراسم دکتر حسن صادقلو به تبیین چهره حضرت قاسم(ع) پرداخت و ایشان را یکی از چهره‌های سپید واقعه عاشورای حسینی معرفی کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *