پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۶

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، ˈمحمدعلی نجفیˈ در جلسه شورای برنامه ریزی استان با بیان اینکه جبران عقب…

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، ˈمحمدعلی نجفیˈ در جلسه شورای برنامه ریزی استان با بیان اینکه جبران عقب ماندگی های گیلان فقط با اتکاء به بودجه های دولتی انجام نمی پذیرد، افزود: تقویت بخش خصوصی و جذب بودجه های ملی در اختیار وزارت خانه ها و صندوق توسعه ملی برای استان بسیار مهم است .

وی با اشاره به اینکه بیش از 20 هزار میلیارد تومان سرمایه در اختیار بخش خصوصی گیلان است، ادامه داد: مدیران برای جبران عقب ماندگی ها و پیشرفت اجرای طرح ها به دنبال بخش خصوصی باشند و از بودجه های ملی در اختیار وزارتخانه ها بهره بگیرند.

استاندار گیلان به وجود شش هزار میلیارد تومان اعتبار در صندوق توسعه ملی اشاره و اظهار کرد: این بودجه نیز ظرفیت بسیار مناسبی برای استان است.

وی با اشاره به دیدارهای منظم خود با مدیران عامل بانک ها گفت: مدیران استان نیز باید با مدیران کشوری برای جذب اعتبارات بیشتر رایزنی کنند.

نجفی با اشاره به طرح برخی مباحث مبنی بر هزینه کردن 10 میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی با نظر هر نماینده در شهرستان ها گفت: این بدان معناست که نمایندگان مجلس شورای اسلامی بدلیل آشنایی با مسائل شهرستان به همراه فرمانداران، پیشنهادات طرح های دارای اولویت را می دهند و نه اینکه این پول بطور کامل در اختیار نمایندگان قرار گرفته باشد تا هزینه کنند.

وی تاکید کرد: پیشنهادات نمایندگان نیز بر اساس شاخص ها و نگاه استانی در مورد طرح های بالای 80درصد انجام می پذیرد.

نجفی گفت: در بخش بودجه اعتبارات جاری استان در سال گذشته 109 درصد افزایش داشته ایم و توانستیم جزو پنج استان برتر در جذب اعتبارات جاری شویم .

معاون برنامه ریزی استاندار گیلان نیز در این جلسه بیان کرد: در سالجاری گیلان 830 میلیارد تومان اعتبار در بخش های عمرانی در قالب طرح های ملی، استانی ویژه و استانی دارد.

محمدحسین اصغریان با بیان اینکه از مجموع اعتبارات 70 درصد ملی و 30 درصد استانی است، افزود: یکی از وظایف مدیران این است که بتوانند سهم استان را اخذ کنند.

وی اظهار کرد: از مجموع اعتبارات 304 میلیارد تومان استانی بود که 109 میلیارد تومان آن تاکنون توزیع شده است.

اصغریان بیان داشت: تاکنون 87 درصد بودجه جاری مورد نیاز دستگاه های اجرایی اختصاص داده شد.

وی اضافه کرد: 118 میلیارد تومان برای پرداخت حقوق کارکنان دستگاه های اجرایی استان نیاز است که تاکنون 102 میلیارد تومان در بودجه پیش بینی شده است.

به گفته اصغریان؛ استان گیلان متعهد شده تا 765 میلیارد تومان که عمدتاً مالیات است، به حساب خزانه به عنوان درآمد عمومی واریز کند.

وی با اشاره به صندوق توسعه ملی به عنوان یک ظرفیت مناسب برای جذب اعتبار اظهار کرد: گیلان رتبه یازدهم کشور را در زمینه جذب تسهیلات از صندوق توسعه ملی در سال گذشته کسب کرد.

رییس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی نیز بر ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام تاکید کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم گام های موثری برای توسعه و پیشرفت استان برداریم .

ˈمحمدرضا خصوصیˈ افزود: امسال در دولت تدبیر و امید شاهد حرکتی خوب در تقدیم لایحه بودجه به مجلس بودیم و مجلس نیز در اسرع وقت آن را مصوب کرد و در اختیار دولت قرار داد.

در این نشست همچنین هریک از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و برخی مدیران کل دستگاه های اجرایی به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.ک/2

7296/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.