شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۵۶

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمدعلی نجفیˈ روز شنبه در مراسم معارفه فرماندار جدید سیاهکل اظهار کرد: فرمانداران و مدیران باید در پایان سال،…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمدعلی نجفیˈ روز شنبه در مراسم معارفه فرماندار جدید سیاهکل اظهار کرد: فرمانداران و مدیران باید در پایان سال، در زمینه کارآفرینی و رونق تولید کارنامه درخشان داشته باشند.

وی ادامه داد: مطالبه رهبر معظم انقلاب در سال 93 نیز این است که در کنار توسعه اقتصادی به توسعه فرهنگی نیز توجه داشته باشیم و هر دو را با هم پیگیری کنیم.

نجفی به حضور دلسوزانه مدیران ، ائمه جمعه و نمایندگان مجلس در عرصه های مختلف از جمله بحران برف ، خشکسالی و سفرهای نوروزی اشاره و بیان کرد: این فضای صمیمیت و آرامش در استان که از سوی مسوولان کشوری ، وزراء ، ائمه جمعه و مردم نیز عنوان شده؛ حاصل این همراهی ها برای توسعه استان است.

استاندار گیلان گفت: به دلیل کم توجهی و نداشتن برنامه در بخش های کشاورزی و گردشگری، فرصت های زیادی در بخش های کارآفرینی را از دست داده ایم.

وی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از فرصت های مختلف با طرح و برنامه به منظور اشتغال زایی افزود: فرصت اشتغال فقط ساخت کارخانه نیست بلکه باید همه فرصت ها و ظرفیت های کشاورزی از جمله پیله ابریشم ، چای و برنج احیاء شود تا بتوانیم اشتغال استان را ترمیم کنیم.

نجفی با اشاره به تصویب 160 میلیارد تومان بودجه در بخش چای گفت: باید برای هزینه کردن این اعتبار برنامه مناسب داشته باشیم تا مشکلات این بخش، مرتفع شود.

وی ادامه داد: امروز سازمان چای بیشتر به عنوان یک کارخانه بزرگ خرید و فروش چای عمل می کند در حالیکه باید برای مسائل دیگر این بخش نیز فکر و اندیشه مناسب داشته باشیم.

استاندار گیلان بر لزوم انجام کارهای تحقیقاتی، بهزارعی، به نژادی، فرآوری، تجارت، تقویت حضور بخش مردمی و سرمایه گذاری در صنعت چای تاکید کرد.

وی در خاتمه سخنانش به اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه ها اشاره و اضافه کرد: همه نگرانی های شخص رییس جمهوری و دولت تدبیر و امید بر این است که در این مرحله، مشکلی برای مردم بوجود نیاید و همه ارکان دولت در استان نیز در همین راستا حرکت می کنند.

وی گفت: برخلاف سال های گذشته در ابتدای امسال قیمت کرایه های حمل و نقل افزایش نیافت و هم اکنون در کمیسیون های تخصصی در شهرستان ها و استان افزایش قیمت ها را به صورت منطقی بررسی کنند.

نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: خوشبختانه همکاری و تعامل بسیار مناسب بین اجزای قدرت در استان شامل نماینده ولی فقیه در گیلان و ائمه جمعه ، نمایندگان مجلس و استاندار وجود دارد و این موضوع برای پیشبرد امور بسیار مهم است.

ˈایرج ندیمیˈ جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی و تسهیلات و اعتبارات ملی و بهزراعی باغات چای، جبران خسارت باغات براثر بارش سنگین برف و ارتقای جاده سیاهکل به دیلمان، ایمن سازی و تعریض جاده تازه آباد به سنگر ، بازکیاگوراب به سیاهکل و شهرک صنعتی و ساخت کمربندی شهرستان را از خواسته های مردم برای توسعه سیاهکل عنوان کرد.

در پایان این مراسم ضمن قدردانی از زحمات حسنعلی حاجتی، ˈرحیم حیدریˈ به عنوان فرماندار جدید سیاهکل معرفی شد.

شهرستان سیاهکل در 55 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.ک/3

7295/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.