دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۶

استاندار گیلان گفت: بندرانزلی و لاهیجان به‌دلیل وجود زیرساخت‌های لازم می‌توانند به عنوان شهرهای منتخب جهت اجرای پروژه شهر هوشمند انتخاب شوند. به…

استاندار گیلان گفت: بندرانزلی و لاهیجان به‌دلیل وجود زیرساخت‌های لازم می‌توانند به عنوان شهرهای منتخب جهت اجرای پروژه شهر هوشمند انتخاب شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری داتشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، دکتر محمدعلی نجفی در جلسه افتتاح یکصد پروژه ارتباطات و فناوری اطلاعات که با حضور وزیر اطلاعات و ارتباطات در استانداری گیلان برگزار شد، بر لزوم وحدت، همراهی و همدردی میان مسئولان تاکید و اظهار کرد: برای تحقق سیاست‌های دولت تدبیر و امید به منظور نشاط اجتماعی وحدت یکی از اصلی‌ترین ابزارهاست که همواره مورد تاکید رییس‌جمهور نیز است.

وی خودباوری و خودکنترلی را رمز موفقیت در اجرای برنامه‌ها دانست و گفت: ایجاد اعتماد، توجه به سرعت و دقت زمینه رضایتمندی مردم را ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به ضرورت های اجرای برنامه‌های دولت الکترونیک گفت: دولت الکترونیک ضمن کاهش هزینه و صرفه‌جویی در وقت موجبات بهره‌وری بیشتر را فراهم می‌کند.

استاندار با اشاره به گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: بخش عظیمی از مشکلات مخابراتی مسکن مهر به زودی حل خواهد شد.

وی به وجود ظرفیت مناسب بندانزلی و آستارا جهت تقویت مناسبات اقتصادی و ارتباطاتی و فرهنگی اشاره و تاکید کرد: بندرانزلی و آستارا از فرصت مناسبی برای گسترش فعالیت‌های ارتباطی با همسایگان برخوردارند.

استاندار با بیان اینکه برای بهبود توسعه اقتصادی استان نیازمند توجه به گسترش زیرساخت‌های مخابراتی، اطلاعاتی و ارتباطات هستیم، یادآور شد: با تسهیلات و مقدماتی که دولت برای کاهش بیکاری فراهم کرده است توانستیم بخشی از بیکاری در استان را برطرف کنیم، همچنین در بهبود فضای کسب و کار رتبه اول را در کشور کسب کنیم.

وی در پایان با اشاره به اجرای طرح پروژه ایجاد شهر هوشمند گفت: این طرح با هدف بکارگیری امکانات فناوری اطلاعات در زندگی شهری و با اجرای هوشمندسازی یکپارچه مراکز اقامتی و هتل ها در چند کلانشهر کشور کلید خورده است و در استان گیلان نیز شهرهای بندرانزلی و لاهیجان به‌دلیل آماده بودن زیرساخت می‌توانند این طرح را اجرایی کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *