چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۸

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر جواد حسینی عصر سه شنبه در افتتاحیه اردوی ملی دانش‌آموزان پسر مناطق مرزی در مجتمع اردویی فرهنگی کشوری…

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر جواد حسینی عصر سه شنبه در افتتاحیه اردوی ملی دانش‌آموزان پسر مناطق مرزی در مجتمع اردویی فرهنگی کشوری شهید رجایی نیشابور بیان کرد: دانش‌آموزان و مناطق مرزی از کم‌برخورداری‌ها، تهدیدها و مسائل دیگر که خاص این مناطق است رنج می‌برند.

وی با بیان اینکه که تمام ما به اسلامی‌بودن و ایرانی بودن‌مان افتخار می‌کنیم، اظهار داشت: تمام فرقه‌های ایرانی چه شیعی و چه سنی در ایرانی بودن و اسلامی بودن با یکدیگر وحدت دارند.

این مقام مسئول در آمووزش و پرورش استان با اشاره به اینکه ما به تقلیل‌گرایی هویتی اعتقادی نداریم، خاطرنشان کرد: در قبل از انقلاب به هویت ایرانی تاکید می‌شد و به هویت اسلامی مردم ما هیچ توجهی نمی‌شد.

حسینی با بیان اینکه بعد از انقلاب نیز عده‌ای به اشتباه مذهب را خیلی پررنگ کردند، تاکید کرد: هم‌وطنان ما در  مرزهای کشور دلاور مردانی هستند که با جان و مال خود از مرز و وطن خود دفاع کرده، می‌کنند و خواهند کرد.

همچنین معاون استاندار و فرماندار نیشابور گفت: شهرهای مرزی و عشایر حافظان انقلاب اسلامی هستند.

اسفندیار جلایری افزود: آنچه برای حفظ  انقلاب اسلامی مهم است اول خداوند بزرگ و دوم وحدت است که مرکز این وحدت، وجود ولی فقیه در جامعه است.

وی اظهارکرد: اگر امروز دشمن به سوی خیمه انقلاب که ولی فقیه  است حمله می‌کند خوب این موضوع را درک کرده که اگر ستون انقلاب نباشد خیمه را باد می‌برد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: استان‌های مرزنشین نسبت به استان‌های  مرکز‌نشین از کم‌برخورداری رنج می‌برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.