یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۱:۵۸

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اذن الله خدایی عصر شنبه در جلسه شورای قضایی استان با اشاره به اینکه در استان جلسات…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اذن الله خدایی عصر شنبه در جلسه شورای قضایی استان با اشاره به اینکه در استان جلسات شورایی امر معروف و نهی از منکر و ستاد اقامه نماز تشکیل می شود ولی کار شورایی انجام نمی گیرد افزود: این اصلا به نفع جامعه نیست. 

وی اظهار داشت: کارهایی که انجام می گیرد باید پبوست فرهنگی داشته باشد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: متاسفانه اعتبارات فرهنگی ودینی بسیار ناچیز است و حوزه دین سهمی در اعتبارات فرهنگی ندارد و حوزه دینی مورد بی توجهی واقع شده در حالی که حوزه دین نجات بخش است.

حجت الاسلام خدایی یاد آورشد: توجه به امر مهم پیشگیری از وقوع جرایم باید در دستور کار دستگاههای اجرایی قرار گیرد و در این میان تحقق این امر نیازمند مساعدت دستگاههای اجرایی است که فعالیتهای خود را در زمینه پیشگیری از وقوع جرم گسترده تر کنند.

وی تاکید کرد: توسعه فرهنگ اسلامی و دینی در جامعه جلوی بسیاری از آسیبهای اجتماعی را می گیرد و باید دستگاههای فرهنگی بر این امر مهم مبادرت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان در ادامه به ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود:در ماه رمضان آمار جرم پایین می‌آید چرا که در این ماه شیطان به غل و زنجیر کشیده می شود.

حجت الاسلام خدایی گفت: متاسفانه پیامک های غیر دینی در این خصوص ارسال می شود که روزه دار مجرم است ولی این طور نیست. 

وی تصریح کرد: یکی از عواملی که در وقوع جرم در ماه رمضان موثر است سخنرانی‌ها است چرا که سخنرانی روحانیون در مساجد در آگاه سازی دینی مردم بسار موثر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: استقبال خوب مردم از مساجد در ماه رمضان باعث توسعه و تعمیق افکار دینی مردم می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.