پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۴

ˈاحمد طاهریˈ روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود: اگر تدبیر نشود با وجود خشکسالی اخیر، آینده خطرناکی در انتظار استان سمنان است….

ˈاحمد طاهریˈ روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود: اگر تدبیر نشود با وجود خشکسالی اخیر، آینده خطرناکی در انتظار استان سمنان است.

وی با اشاره به بیشترین آسیب خشکسالی به بخشهای کشاورزی و انرژی در استان سمنان، خاطرنشان کرد: باید به مردم آموزش و پیش آگاهی های لازم در این زمینه داده شود.

وی خشکسالی را تنش بزرگ استان سمنان عنوان کرد و افزود: ایجاد سیلابهای متعدد همزمان با خشکسالی به یکی از معضلات تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد از حوادث استان سمنان منشا آب و هوایی دارد، ادامه داد: با پیشگیری مناسب می توان جلوی بسیاری از خسارتهای احتمالی را گرفت.

وی با اشاره به سیل سالجاری در محور دامغان – شاهرود باعث انحراف از جاده چهار دستگاه اتوبوس شد، تصریح کرد: با اطلاع و اقدام به موقع دستگاه های مربوط در زمان سیل، صدمات و خسارت این سیل به کمترین حر خود رسید.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان اظهار داشت: برخی اقدامات مانند ایحاد شیب مناسب شیروانی محور دامغان – شاهرود توسط راهداران نقش مهمی در کنترل سیلاب و جلوگیری از افزایش خسارت این سیل داشت.ک/2

611/599

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *