سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۷

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه این استان بیشترین کاروانسراهای کشور را دارد، افزود: قرار داشتن استان سمنان، در…

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه این استان بیشترین کاروانسراهای کشور را دارد، افزود: قرار داشتن استان سمنان، در مسیر جاده‌ی ابریشم برای گردشگران فرهنگی خارجی بسیار مهم و پرجذبه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی سمنان،«محمدحسین بحرالعلومی» با اعلام حمایت از مطالعات استادان و دانشجویان دپارتمان مطالعات شهری و معماری دانشگاه پلی‌تکنیک میلان در خصوص روستای ده‌نمک آرادان، گفت: این اداره‌کل درصدد احیاء و باززنده‌سازی روستای تاریخی ده‌نمک است.

وی اظهار کرد: این اداره‌کل نیز در صدد جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای اجرای طرح پیشنهادی این دانشگاه در خصوص باززنده‌سازی روستای ده‌نمک است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه مزایده‌ی واگذاری مدیریت و بهره‌برداری کاروانسرا، یخچال و آب انبار ده‌نمک توسط این اداره‌کل و صندوق احیاء در جراید عمومی اعلام شده است، گفت: ده‌نمک،به سرمایه‌گذار بخش خصوصی نیاز دارد.

بحرالعلومی از اجرای طرح‌های مطالعاتی استادان دانشگاه میلان در دیگر جاذبه‌های تاریخی استان نیز استقبال کرد و گفت: استادان این دانشگاه شناخت بسیار خوبی از استان سمنان دارند و یکی از قابلیت‌های مهم این استان را خشتی بودن بناها می‌دانند.

وی با تأکید بر اینکه اجرای این پروژه در تبدیل استان سمنان به مقصد گردشگری بسیار موثر است، گفت: همه‌ی تلاش این اداره‌کل در زمینه‌ی تبدیل استان سمنان به مقصد گردشگری مسافران و گردشگران، به خصوص توریست‌های خارجی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه استان سمنان، بیشترین کاروانسراهای کشور را دارد، افزود: قرار داشتن استان، در مسیر جاده‌ی ابریشم برای گردشگران فرهنگی خارجی بسیار جالب است.

بحرالعلومی ابراز امیدواری کرد با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی، ده‌نمک بعنوان قطب گردشگری و روستای پایلوت در زمینه احیا و جذب گردشگر در استان مطرح شود.

براساس این گزارش، روستای تاریخی و کهن ده‌نمک یکی از روستاهای شهرستان آرادان از استان سمنان است که در 23 کیلومتری بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.