شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۴

حجت الاسلام والمسلمین ˈمصطفی نوروزیˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بر ضرورت ایجاد وقف های نوین تاکید کرد و افزود:…

حجت الاسلام والمسلمین ˈمصطفی نوروزیˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بر ضرورت ایجاد وقف های نوین تاکید کرد و افزود: با گذشت زمان و تنوع نیازها به وقف های نوین در عرصه های مختلف نیاز جدی تری پیدا کرده ایم.

وی در ادامه از اجرای طرح ضیافت الهی در امامزاده های شاخص استان قزوین در ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهارکرد: هدف از برگزاری این طرح تقویت روحیه معنوی روزه داران به ویژه نسل جوان، آشنایی مردم و جوانان با احکام و آداب روزه، استفاده از ظرفیت معنوی امامزاده ها و بقاع متبرکه می باشد.

حجت الاسلام نوروزی بیان کرد: در قالب اجرای این طرح برنامه های متنوعی همچون دعا، مناجات خوانی، پاسخگویی به احکام و شبهات دینی، اطعام ایتام، برنامه افطاری برای روزه داران و همچنین برنامه ویژه شب های قدر در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام نوروزی افزود: دعوت از مبلغین و روحانیان برجسته از قم، برگزاری نماز جماعت در بقاع متبرکه، طرح خیمه معرفت، برگزاری مراسم شبهای قدر، برگزاری روخوانی، روان خوانی و تفسیر قرآن کریم و محافل انس با قرآن از دیگر برنامه هایی است که در قالب طرح ضیافت الهی در سطح امامزاده های استان برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، رمضان را ماه پر برکت ضیافت الهی دانست و افزود: انسان در این ماه مبارک به خدا بیشتر نزدیک می شود و ما باید قدر و منزلت ماه رمضان را بدانیم .

حجت الاسلام نوروزی در پایان افزود: کارکنان اداره کل اوقاف امور خیریه استان، هیات امنای اماکن متبرکه در کنار مردم ولایتمدار استان با غبار روبی بقاع و ضریح امامزاده ها، به استقبال این ماه پربرکت الهی رفته اند.

استان قزوین دارای 750 موقوفه است.

7390/ 614

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.